Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

VW Caddy Life pro trempování

Ideálním vozidlem pro motoristy, kteří při svých cestách oceňují jízdní vlastnosti a pohodlné ovládání vlastní osobním vozům, a přitom chtějí přenocovat kdykoliv a kdekoliv, se jim zlíbí je bezesporu VW Caddy Life Tramper.

Na dlouhých cestách, pro které je konstruován, pasažéři ocení zejména možnost změnit interiér obratem ruky na dobře vybavený kempinkový vůz, nabízející komfortní nocleh dvěma osobám. Poskytuje takřka stejné pohodlí jako obytné vozy nebo přívěsy.

Model je postaven na základě modelu Caddy Life, což mu propůjčuje výbornou dynamiku a snadné ovládání. Na tom má největší zásluhu konstrukce podvozku, využívající modifikované stavební moduly obdobné například s Golfem páté generace nebo Touranem.

Prostorná karoserie nabízí pohodlné cestování až pro pět osob. Caddy Life Tramper je přizpůsoben pro kempování ve volné přírodě, přičemž dokazuje, že při promyšlené koncepci není k přespávání třeba velké auto. K přístupu do zadní části vozu slouží 70 cm široké posuvné dveře, které usnadňují vstup nejen k zadním sedadlům, ale i do „obytného prostoru". Ten získáme pouhým sklopením opěradel zadních sedadel a odklopením předních opěradel dopředu. Pak stačí rozbalit lůžkovou plochu, která ve složeném stavu slouží jako víko zavazadlového prostoru, a objeví se pohodlné lůžko rozměru 1,1 x 2 m.

Vzniklou „ložnici" je možné zatemnit svinovacími záclonami kombinovanými s látkovými úložnými kapsami. Osvětlení zajišťují dvě halogenová svítidla v zadním víku a zářivka ve stropě. Aby nedošla energie, je akumulátor vozu vybaven ochranou proti úplnému vybití. Na přání si můžeme objednat elektricky posuvnou a výklopnou skleněnou střechu. Obytný prostor lze rozšířit o vzdušnou předsíňku nebo praktickou kuchyňku připevněním stanu o půdorysu 2,3 x 2 m k vzhůru vyklopeným zadním dveřím. Stan je možné získat jako výbavu na přání stejně jako i skládací stolek a dvě židle.

Zájemci si mohou volit ze čtyř pohonných jednotek: dvou zážehových 1.4 a 1.6 l s výkony 55 kW (75 k) a 75 kW (105 k) a dvou vznětových motorů 1.9 TDI - 55 kW (75 k) resp. 77 kW (105 k).

JL, 20.6.2006


Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


Milotec logo
CAG - Poctivé české dveře
Katalog Michelin 2017-2018
Adus s.r.o.
Dronejobs.cz
logo rexteam - rally racing czech

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2021 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar