Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

V Rüsselsheimu se rozjela sériová výroba nové Astry

Právě začaly sjíždět z výrobních pásů mateřského závodu automobilky Opel v německém Rüsselsheimu první Astry nové generace. Na českém trhu se první pětidveřové hatchbacky Astra objeví v květnu – a od prvního momentu budou k dispozici nejen se spalovacími motory, ale také jako plug-in hybridy. A už v roce 2023 vyjede i elektromobil Astra-e.

Nastupující Astra je zhmotněním a nové designové filozofie značky Opel. Je dynamická jako nikdy předtím, vyniká čistým stylingem se sportovním nádechem a ukazuje světu novou „tvář“ značky - Opel Vizor. Novinka Opelu opět do své kompaktní třídy vnáší dosud nevídané technologie a asistenční systémy, které jinak zákazníci znají jen z vozů vyšších segmentů. Jedním z těchto moment jsou moderní neoslňující světlomety Intelli-Lux LED Pixel, které se už představily ve vlajkové lodi Insignia a v sebevědomém SUV Grandland. Se 168 LED elementy představují tyto světlomety špičku v kompaktní i střední třídě.


V interiéru zaujme plně digitální přístrojový štít Pure Panel. Zcela nové HMI rozhraní vyniká moderní grafikou a uživateli garantuje dokonale intuitivní ovládání prostřednictvím mimořádně velkého dotykového displeje. Ovšem důležitá nastavení, jako je např. teplota v interiéru, lze stále provádět pomocí několika výrazných mechanických ovladačů a přepínačů.


Pro moderní Opely je příznačný zájmem nejenom o komfort, ale i zdravé sezení. Přední sedadla nové Astry, vyvinutá přímo automobilkou, mají ergonomický certifikát AGR (Aktion Gesunder Rücken e.V.), takže dokonale podpírají tělo a neunaví ani při dlouhých jízdách. Řidiče při ovládání vozu podporuje i řada moderních asistenčních systémů, jako je např. head-up displej nebo kamera Intelli-Vision s úhlem záběru 360 stupňů.
Opel 10.2.2022Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


CAG - Poctivé české dveře
Katalog Michelin 2017-2018
Adus s.r.o.
logo rexteam - rally racing czech

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2022 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar