Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Transporter sraz se přesouvá z Holešovic do Chrustenic

Oslava 70. výročí ode dne, kdy sjel poprvé z výrobní linky kultovní model Volkswagen Transporter, se musí změnit. Volkswagen Užitkové vozy tuto akci ve spolupráci s Transporterclubem plánoval pro fanoušky i širokou veřejnost na 25. až 27. září v areálu holešovického výstaviště v Praze. Datum Transportersrazu zůstává, místo je kemp Valek v Chrustenicích u Berouna.

Původní termín Transportersrazu 2020 a oslav 70 let modelu Transporter byl stanoven na červen, nakonec však musel být na základě vládních nařízení přesunut na září. Ani v tomto termínu se jej ale nepodaří zorganizovat v původním rozsahu, tedy například včetně pestrého hudebního a food festivalu. „S žádným jiným užitkovým vozem není spojeno tolik zážitků a emocí, jako s Transporterem. Proto jsme chtěli našeho jubilanta představit široké veřejnosti v jeho známých ale i méně známých podobách. Pro spoustu lidí by určitě byl obrovský zážitek navštívit na Výstavišti „camping“ několika stovek kempovacích verzí Transporterů, v nichž účastníci srazu po dobu jeho trvání žijí.


Připravili jsme i výstavu a ukázky mnoha často neobvyklých verzí Transporterů všech šesti generací. Všichni znají sanitky a policejní vozy, ale co třeba chladicí vůz, pojízdná dílna nebo speciální dodávka pro přepravu vězňů? K tomu koncerty známých kapel a spousta dobrého jídla a pití. Tohle všechno jsme dva roky připravovali, a nyní musíme s těžkým srdcem zrušit a omezit,“ říká Jakub Šebesta.

Novým místem konání Transportersrazu bude autocamp Valek v Chrustenicích, nedaleko od dálnice D5. Akce proběhne v původním termínu 25.-27. září. Počet účastnických vozů musel být snížen z 500 na 250, aby bylo možné dodržet nařízení o nejvyšším množství účastníků akcí stanoveném na tisíc osob.

Pořadatelé nyní rychle upravují program a připravili novou registraci účastníků. Dobrá zpráva pro všechny je, že zlatý hřeb oslav 70. výročí – spanilá jízda více než stovky Transporterů všech generací centrem Prahy – se uskuteční v sobotu 26. září od 10. hodin, jak bylo plánováno. Aktuální informace budou zveřejňovány na webu www.transportersraz.cz a facebooku značky Volkswagen Užitkové vozy.PR 10:9.2020

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


Milotec logo
CAG - Poctivé české dveře
Katalog Michelin 2017-2018
Adus s.r.o.
Dronejobs.cz
logo rexteam - rally racing czech

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2021 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar