Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Toyota vyvinula Valvematic

Toyota vyvíjí novou generaci ventilového ústrojí motoru s označením Valvematic, které dosahuje vysokých hodnot účinnosti paliva a dynamického výkonu.

Toyota Motor Cordp. (TMC) oznámila, že se jí podařilo vyvinout Valvematic, což je variabilní ústrojí zdvihu ventilů vytvořené kombinací VVT-i (inteligentního proměnného časování ventilů), jež nepřetržitě řídí časování při otvírání/zavírání sacího ventilu, s novým mechanismem, který nepřetržitě reguluje zdvih sacího ventilu.
Zatímco u klasických motorů se sání vzduchu řídí pomocí škrticí klapky, tak Valvematic upravuje objem nasávaného vzduchu nepřetržitou regulací zdvihu sacích ventilů a jejich časováním při otvírání a zavírání. To zajišťuje optimální výkon v závislosti na provozním stavu motoru, a tím pádem umožňuje vozidlům dosahovat vysoké účinnosti paliva a dynamického výkonu.
V případě nového dvoulitrového motoru vyvíjeného Toyotou zvyšuje Valvematic, jenž posouvá vývoj zážehového motoru o krok dále, účinnost paliva o 5 % až 10 % (podle jízdních podmínek), snižuje emise CO2, zvyšuje výkon o cca 10 % a zlepšuje rovněž akcelerační odezvu. TMC plánuje v nejbližší době zavedení systému Valvematic, a to u nového modelu vybaveného zážehovým motorem 2.0.
Pro TMC je globální ochrana životního prostředí a iniciativy vedoucí k diverzifikaci energií záležitostí prvořadého významu v rámci firemní společenské odpovědnosti. Jako součást svého úsilí o snížení emisí CO2 pomocí vyšší účinnosti paliva a také o dosažení čistších výfukových emisí plánuje TMC do roku 2010 zcela obměnit svou řadu zážehových motorů a převodovek.

JL, 22.6.2007


Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


Milotec logo
CAG - Poctivé české dveře
Katalog Michelin 2017-2018
Adus s.r.o.
Dronejobs.cz
logo rexteam - rally racing czech

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2021 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar