Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Toyota RAV4 také jako Plug-in Hybrid

Nová Toyota RAV4 Plug-in Hybrid stojí na vrcholu modelové řady RAV4 a stává se vlajkovou lodí hybridních vozů značky. Prodeje budou zahájeny v druhé polovině roku 2020.

Toyota RAV4 byla uvedena jako celosvětově první SUV pro rekreaci a životní styl již v roce 1994. Od té doby nabízí kvalitu, styl, jízdní schopnosti a všestrannost, tedy vlastnosti, jimiž si vydobyla postavení jednoho z nejprodávanějších vozů světa.

Toyota vychází z úspěchů RAV4 coby průkopníka hybridního pohonu v kategorii SUV. RAV4 Plug-in Hybrid slibuje nejen vyšší výkon, ale i nižší emise a spotřebu než kterýkoli z rivalů v této třídě.

Vůz se chlubí nejmodernějšími technologiemi hybridního elektromobilu s vyšším výkonem a lepší jízdní dynamikou, stejně tak jako schopností cestovat v reálné provozu čistě na elektřinu a bez obav z krátkého jízdního dosahu nebo potřeby zastavovat kvůli dobíjení baterie.

Výkony a spotřeba paliva
Se systémovým výkonem 306 k má vůz potenciál nabídnout zrychlení z nuly na 100 km/h za 6,2 sekundy a překonat tak všechny své konkurenty s klasickým pohonem. Kromě toho je na nejlepší cestě dosáhnout v dané třídě nejnižších emisí CO2 i spotřeby paliva: prozatímní údaje Toyoty (před konečnou homologací) dle standardní metodiky WLTP uvádějí emise CO2 pod 29 g/km. Této úrovni nedokáže konkurovat žádné dnešní plug-in hybridní SUV střední třídy s pohonem AWD.

Toyota RAV4 Plug-in Hybrid je postavena na podvozkové platformě GA-K, přinášející lepší jízdní dynamiku díky zástavbě hybridní baterie pod podlahou. Vůz je rovněž standardně vybaven systémem inteligentního elektrického pohonu všech kol AWD-i.

Automobilka vyvinula novou vysokokapacitní Li-Ion baterii a doplnila jednotku řízení energie hybridního systému o zdokonalený měnič pro zvýšení napětí. Benzínový motor 2,5 litru Hybrid Dynamic Force vychází ze stejné jednotky jako standardní model RAV4 Hybrid, avšak prodělal vylepšení v souladu s funkčními požadavky plug-in hybridního systému pohonu.

Výsledkem je rychlá akcelerace z místa, avšak tím výhody nekončí. RAV4 Plug-in Hybrid též disponuje delším dojezdem v čistě elektrickém režimu (EV) při nulové spotřebě benzínu a zcela bez výfukových emisí.

Prostřednictvím čtyř jízdních režimů může řidič hladce přepínat mezi hybridním pohonem a jízdou na elektřinu (EV). Díky novému režimu EV (elektromobil) může RAV4 Plug-in Hybrid absolvovat přes 65 km na elektřinu umožňuje-li to stav nabití baterie a jízdní podmínky, což je více než jakékoli z konkurenčních plug-in hybridních SUV. Vůz je navíc schopen jet rychlostí až 135 km/h bez spalovacího motoru, a to i za podmínek maximální akcelerace.

Promyšlená zástavba hybridní baterie
Lithium-iontová baterie se díky svým kompaktním rozměrům vměstná do prostoru pod podlahou. Jelikož do zavazadelníku zasahuje jen nepatrně, zbývá pro náklad velkorysých 520 litrů. Díky nízké poloze baterie se RAV4 Plug-in Hybrid navíc chlubí nízkým těžištěm, což přispívá k lepší ovladatelnosti, stabilitě a jízdnímu pohodlí.

Účinná klimatizace na bázi tepelného čerpadla

Systém vykazuje výrazně vyšší účinnost než vyhřívání spalovacím motorem nebo vysoce výkonným elektrickým topením, neboť dokáže interiér vozu účinně vyhřívat pomocí tepla odebíraného z venkovního vzduchu.

Prémiová výbava

V závislosti na stupni výbavy zahrnuje nabídka 19" litá kola, vyhřívání předních a zadních sedadel, 230 V zásuvku v kabině, dvoubarevné lakování karoserie, bezdotykové elektrické ovládání pátých dveří se senzorem pohybu nohy, panoramatické střešní okno, projekční (HUD) displej, audio soustavu s 9" displejem a nejmodernější multimédia Toyota s podporou připojení chytrých telefonů přes Apple CarPlay a Android Auto.

Nová Toyota RAV4 Plug-in Hybrid bude uvedena na trh v druhé polovině roku 2020.Toyota 17.1.2020

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


Milotec logo
CAG - Poctivé české dveře
Katalog Michelin 2017-2018
Adus s.r.o.
Dronejobs.cz
logo rexteam - rally racing czech

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2020 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar