Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Subaru Impreza
Alcar - Bezpečná kola pro radost

Toyota RAV4 EV vyvinutá společně s firmou Tesla

Společnosti Toyota Motor Corporation (TMC) a Toyota Motor Sales, U.S.A, Inc. (TMS) odhalily model Toyota RAV4 EV – čistě elektrické kompaktní SUV, vyvinuté společně s kalifornskou společností Tesla Motors, Inc. (Tesla).

Model RAV4 EV vycházející z kompaktního modelu RAV4 používá elektrický pohon firmy Tesla a dosahuje reálného dojezdu přibližně 160 km. Vůz by se měl koncem léta začít prodávat na kalifornském trhu; uvažuje se o doporučené maloobchodní ceně 49 800 USD. TMS plánuje během následujících tří let prodat přibližně 2 600 těchto vozů.
Společnosti Tesla a TMC se v květnu 2010 dohodly spolupracovat na vývoji elektromobilů a příslušných komponent, stejně tak jako v oblasti výrobních systémů a technické podpory.
Vůz se bude vyrábět v závodu Toyota Motor Manufacturing Canada, Inc. (TMMC) ve Woodstocku v provincii Ontario. TMC podporuje využívání dalších zdrojů energie (například elektřiny) tvořících alternativu k benzínu, ve snaze omezit spotřebu fosilních paliv a snížit emise CO2. Společnost TMC počátkem roku 2012 zahájila v Japonsku a USA prodej hybridního vozu s technologií Plug-in na bázi Priusu; zahájení prodeje na evropských trzích je plánováno na letošní léto. Ještě v letošním roce je v Japonsku, Severní Americe a Evropě naplánováno představení ultra kompaktního elektromobilu na bázi modelu iQ.

Základní technické údaje

Výkon: 115 kW
Akumulátor: Lithium-iontový
Kapacita: 41,8 kWh
Nabíjecí doba: Ca. 6 h (ze zásuvky 240 V/40 A)
Rychlost (režim sport): 160 km/h
Zrychlení (režim sport): 7,0 s
Dojezd: ca 1670 km
Rozměry: 4 575 x 1816x 1 684 mm
Poh.hmotnost: 1829 kgLíbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout
Milotec logo


© 2018 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar