Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Toyota Aygo X Prologue - nová vize pro minivozy

Evropské návrhářské centrum ED² automobilky Toyota vytvořilo na základě modelu Aygo jeho ještě stylovější a výraznější modifikaci Aygo X Prologue. Jejím cílem je ukázat, že i vozidla tradičně označovaná jako nejdostupnější modely značky mohou vyčnívat nad ostatní svým designem.

Toyota je po většinu 21. století evropským leaderem ve třídě minivozů a na tento segment se hodlá zaměřit i v budoucnu. Pověřila proto své evropské návrhářské centrum v Nice vytvořením nového zástupce této třídy.


Aygo již od svého uvedení v roce 2005, kdy převzalo roli nejdostupnějšího modelu od Toyoty, cílí svojí hravostí a zábavností především na duchem mladé a progresivní zákazníky. Svým svěžím charakterem a zajímavou jízdní dynamikou tradičně oslovuje vyznavače stylu, a ke značce tak již dokázalo přitáhnout mnoho nových evropských uživatelů.


Označení Aygo vždy symbolizovalo osobní svobodu a mobilitu. Aygo X Prologue k tomu přidává i drzejší element. Je neméně zábavné, ale nyní i s určitým prvkem nabroušenosti. Při pohledu ze všech úhlů vyjadřuje postoj se silnou osobností. Větší kola a zvýšená poloha za volantem se odráží v lepším výhledu ven.

Výrazný dvoubarevný lak karoserie se odrazil v jedinečném ostrém profilu, který upoutá pozornost důrazem na ochotu ihned se vrhnout do akce. Pocit dynamiky ve prospěch agresivnější sportovní image ještě akcentuje nová klínovitá linie střechy.

High-tech přední světlomety ve tvaru křídel obepínají horní část kapoty motoru. O něco níže zaujme velká maska chladiče, mlhová světla a kryt nárazníku, ve všech případech s motivem šestiúhelníku a poukazem na vůz připravený vyrazit na cestu. Kamkoli.

Aygo X Prologue disponuje řadou praktických prvků zaměřených na svobodnou mobilitu. V ochranném krytu zadního nárazníku konstruktéři umístili držák k upevnění nosiče jízdních kol. Profil vozidla ještě akcentuje integrovaný střešní nosič, který svým vzhledem opticky navazuje na šestiúhelníková zadní světla s nenásilným poukazem na tradici modelu. Ve vnějším zpětném zrcátku je upevněna akční kamera, která spolehlivě zaznamená vše co se kolem auta děje.

Pro podtržení ostřejší podoby vozu použili návrháři výrazné barvy. Vybírali z konkrétních ingrediencí, kterými jsou chilli papričky, zázvor, wasabi a černý pepř. Další možností, jak posunout barevnost na novou úroveň, bylo použití dvoubarevného lakování karoserie. Aygo X Prologue posouvá barevnou kvalitu o stupínek výše jemným popraškem modrých metalických vloček ve směsi laku. S ohledem na výsledný oslnivý efekt tento lak dostal označení „zářivá chilli červená“.


Toyota 30.3.2021
Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


Milotec logo
CAG - Poctivé české dveře
Katalog Michelin 2017-2018
Adus s.r.o.
Dronejobs.cz
logo rexteam - rally racing czech

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2021 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar