Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Toyota Auris nahradí Corollu

Nový, revolučně řešený koncept automobilky Toyota přináší maximální vnitřní prostor, komfort interiéru a příslib vzrušujících jízdních zážitků. Koncept Auris ztělesňuje filozofii designu společnosti Toyota nazvanou Vibrant Clarity – hledící do budoucnosti, vysoce energickou a zachovávající si jasné cíle a racionalitu.

 

„Auris je koncept vysokého a prostorného vozu. Horní linie oken, krátké převisy a architektura kabiny podtrhují dynamiku a agilnost automobilu", říká Wahei Hirai, vedoucí oddělení Toyota Global Design.

Koncept Auris přináší atraktivní design interiéru, který řidiči a všem cestujícím poskytuje dokonalé splynutí s vozem. Avantgardně tvarovaný středový panel je elegantní a praktický, řadicí páka a ostatní ovladače ergonomicky uspořádané. Otevřená spodní část interiéru navozuje u všech cestujících pocit volnosti a vzdušnosti, což ještě podtrhuje panoramatické střešní okno, rovná podlaha vzadu a  bohatě prosklená plocha.

Auris se vyznačuje výrazným dynamickým designem, k čemuž přispívá elegantní mohutná a kolmá příď. Rozšířené boky vozu a krátké převisy jsou příslibem radosti z jízdy. Sportovní styl vozu zvýrazňují 19" kola pětipaprskového designu z lehké slitiny, nekonvenční světla, dimenzované brzdové třmeny a hluboký zadní nárazník s integrovanými chromovanými koncovkami výfuku.

Koncept Auris, odrážející svými zlatými lištami v interiéru (na dveřích, volantu) i exteriéru svůj název (Aurum je latinské označení pro zlato), přináší nadčasové sdělení, které vyvolává silné emoce komfortu, noblesnosti a sofistikovanosti.

Koncept Auris by se měl stát nástupcem úspěšné Corolly, jejíž základní znaky zůstaly zachovány a to včetně modifikovaných světlometů a předního nárazníku.

Na německém trhu by se měl Auris objevit v únoru 2007, přičemž tří-a pětidveřová kompaktní verze se objeví už na podzim na japonském trhu. Varianta se stupňovitou zádí se bude i nadále jmenovat Corolla a má se prodávat v Rusku, Řecku a Irsku.

 

AH, 5.10.2006

 


Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


Milotec logo
CAG - Poctivé české dveře
Katalog Michelin 2017-2018
Adus s.r.o.
Dronejobs.cz
logo rexteam - rally racing czech

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2020 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar