Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Tip na dárek: 90 Masarykův okruh

V roce 2020 jsme si připomněli devadesát let od prvních automobilových závodů na brněnském Masarykově okruhu. Právě jeho bohatou historii jak automobilových, tak i motocyklových závodů mapuje kniha pana Aleše Sirného s názvem 90 Masarykův okruh.

Jde hlavně o fotografickou publikaci, zachycující v pěti kapitolách, rozdělených na jednotlivá období (1930 – 37, 1949 – 63, 1964 – 74, 1975 – 86, 1987 – 2020) dění jak na starém, tak i novém okruhu, včetně zákulisí. Kniha obsahuje 173 černobílých a 144 barevných velkých fotografií (tedy žádné tzv.“dopisní známky“).


V rozích stránek, kde je obvyklá paginace, najdete vždy rok, ke kterému se fotografie vztahuje s výstižných delším či kratším popiskem. Můžete si v ní listovat podle libosti.Z kvalitních fotografií, dosud nepublikovaných, na Vás doslova dýchne slavná doba automobilových a motocyklových závodů na Masarykově okruhu. Autor zvolil, zřejmě díky fotografiím, i netradiční rozměry čtvercové publikace 258 x 259 mm. Kniha váží 1,7 kilogramu.Podle nás jde o dosud nejkvalitnější pohled na Masarykův okruh, o jehož slávě si dnes bohužel můžeme nechat jen zdát. Za nás úžasná publikace, z které bude mít radost každý příznivec motoristického sportu.„Masarykův okruh byl palácem motoristické fantazie a příběhů. Současný autodrom nebo původní přírodní trať se svými různě dlouhými variacemi byly jevištěm excelentních jezdců předvádějící své umění pro hladové pohledy diváků…Masarykův okruh byl pro Brno silným a bijícím srdcem. Poutal na sebe mezinárodní pozornost pokaždé, když se jeho okolím rozléhaly zvukomalebné tony závodních motorů…“ píše v předmluvě Aleš Sirný a my můžeme jeho slova jen potvrdit. Brno bylo prostě BrnoKnihu vydalo nakladatelství CPress v Brně ve společnosti Albatros Media a.s.
Objednávat můžete mj. na e-shopu www.albatrosmedia.czJL
14.12.2021

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


Muzeum Lomnice nad Popelkou
Subaru Forester
Adus s.r.o.

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2023 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar