Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Suzuki Jimny v novém vydání

Japonská automobilka Suzuki představila na autosalonu v Paříži v evropské premiéře novou generaci legendárního offroadu Jimny. Společně s nejnovějším modelem Suzuki přivezlo také nejstarší generaci Jimny, typ LJ10, a modernizovanou Vitaru.

Nový Jimny rozvíjí tradiční prvky svých předchůdců: má kompaktní rozměry, štědré nájezdové úhly, robustní žebřinový rám a přiřaditelný pohon všech kol. Nová generace je vybavena největším a nejsilnějším motorem v historii modelu Jimny – atmosférickým čtyřválcem 1,5 l o výkonu 75 kW.

Průchodnost terénem vylepšuje systém kontroly trakce Brake LSD, který supluje funkci mechanických samosvorných diferenciálů, a dále asistent rozjezdu do kopce a asistent sjíždění svahů. Novinka zaujme nejen širokou paletou bezpečnostních technologií v čele s přednárazovým systémem DSBS a varováním před nechtěným opuštěním jízdního pruhu, ale také výrazným designem exteriéru i interiéru.

Jimny se zřetelně odkazuje na slavné předchůdce, jejichž tradice sahá 50 let do minulosti. První generace modelu Jimny, typ LJ10, se začala vyvíjet v roce 1968 a poprvé byla představena roku 1970. Příchod nové generace Suzuki Jimny na český trh se očekává začátkem roku 2019.

Na autosalonu v Paříži Suzuki také vystavila novou Vitaru. Modernizovaný vzhled doplňují nové bezpečnostní systémy a nové motory 1.0 BoosterJet
a 1.4 BoosterJet, které přinášejí lepší dynamiku a nižší spotřebu. Inovovaná Vitara právě přichází na český trh a zájemci si ji tak mohou prohlédnout a vyzkoušet u autorizovaných partnerů Suzuki.


Suzuki 10.10.2018

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


Milotec logo
CAG - Poctivé české dveře
Katalog Michelin 2017-2018
Adus s.r.o.
Dronejobs.cz
logo rexteam - rally racing czech

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2020 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar