Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Subaru akcni nabidky
Alcar - Konfigurátor kol

Suzuki Ignis - nejlevnější 4x4 na trhu

Kromě skutečnosti, že je design Ignisu moderní a stylový, je také vysoce praktický. Vyšší stavba karoserie zajišťuje komfortní nastupování, vynikající výhled i výbornou prostupnost terénem, kompaktní rozměry zase oceníte ve městě.

Designéři čerpali ve značné míře z bohaté historie značky Suzuki. Charakteristický tvar zadního sloupku zdědil po první generaci modelu Cervo, černé řešení sloupků A a B zase důvěrně známe z bestselleru Swift. Motivy jako vystouplé lemy blatníků nebo typický tvar kapoty jsou zase odkazem na ikonické terénní modely. Výsledný atraktivní celek posouvá dědictví SUV modelů Suzuki do nové éry. Rozměry: délka 3700 mm, šířka 1660 (GL)/1690 (GL+), výška 1595 mm, rozvor 2435 mm. Zavazadlový prostor nabízí dostatečný základní objem 267 l, respektive 227 l u verze s pohonem všech kol ALLGRIP AUTO.

Mezi trumfy Ignisu patří variabilita interiéru. Kromě obvyklého sklápění zadních opěradel totiž může být vybaven i posuvnou zadní lavicí, díky které kabinu dokonale přizpůsobíte aktuálním potřebám.

Světlou výškou 180 mm konkuruje podstatně větším SUV a díky ní se může vydat i do náročnějšího terénu. Vyšší stavba vozu, a tedy zvýšená pozice řidiče zaručují vynikající výhled a komfortní nastupování.

Součástí integrovaného audiosystému je dotykový displej s intuitivním ovládáním po vzoru smartphonů, který slouží jako multimediální přehrávač, navigace nebo zpětná kamera, a můžete na něm ovládat i oblíbené aplikace ze svého telefonu připojeného pomocí Bluetooth® nebo USB kabelu.

Pohon zajišťuje nový zážehový čtyřválec 1,2 DUALJET (K12C), který se vyznačuje špičkovými parametry a současně nízkou spotřebou paliva. Maximální výkon dosahuje 66 kW při 6000/min, točivý moment vrcholí hodnotou 120 N.m při 4400/mina kombinovaná spotřeba činí 4,6 l/100 km. Mimořádná hospodárnost je mimo jiné dána vysokým kompresním poměrem 12,5 : 1 a technologií zdvojeného vstřikování DUALJET. Sacímu potrubí každého válce přísluší hned dva paralelní vstřikovače s menším průměrem trysky zajišťujícím jemnější, a tedy efektivnější rozprášení paliva. Motor 1,2 DUALJET dále disponuje proměnným časováním ventilů na sací i výfukové straně rozvodu.

Ignis bude na českém trhu nabízen s pětistupňovou manuální převodovkou.
Kromě pohonu předních kol může být Ignis vybaven pro Suzuki typickým systémem 4x4. Inteligentní pohon všech kol ALLGRIP AUTO využívá viskózní mezinápravovou spojku.
Ignis je navržen podle konceptu, kterému Suzuki říká Total Effective Control Technology (TECT). Tato konstrukční filozofie zaručuje vozidlu maximální možnou úroveň bezpečnosti. Mezi její základní pilíře patří tuhá struktura karoserie, která při nehodě efektivně rozkládá a pohlcuje nárazovou energii.

Do základní výbavy Ignisu patří elektronický stabilizační systém ESP a šest airbagů (čelní, boční a záclonové hlavové).Dalším bezpečnostním prvkem je stereokamera za čelním sklem, která podobně jako pár lidských očí rozpozná značení jízdních pruhů nebo různorodé objekty a jejich vzdálenost od vozidla. Na základě velikosti a tvaru zaznamenaného objektu dokáže systém rozpoznat, zda se jedná o chodce, nebo jiné vozidlo. Tato schopnost umožňuje zajištění následujících tří pokročilých bezpečnostních funkcí:

Dual Camera Brake Support (DCBS): Pokud hrozí riziko střetu s objektem před Ignisem, systém DCBS dokáže předejít kolizi, případně zmírnit její následky varováním řidiče a pomocí automatického brzdění. K další výbavě patří Varování před nechtěným opuštěním jízdního pruhu, Systém sledování únavy řidiče, Asistent rozjezdu do kopce (HHC – Hill Hold Control) nebo Asistent sjíždění svahu (HDC).

Ignis 1,2 DUALJET s manuální převodovkou a pohonem předních kol se prodává od 240 900 Kč. Standardní výbava zahrnuje například šest airbagů, ESP, elektrické ovládání předních oken a zrcátek, manuální klimatizaci, centrální zámek s dálkovým ovladačem, audio s MP3/CD a bluetooth handsfree, multifunkční volant či palubní počítač. Provedení s pohonem všech kol ALLGRIP začíná na částce 318 900 Kč, což z Ignisu dělá nejdostupnější vůz s pohonem 4x4 na českém trhu.


Suzuki 18.4.2017

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout
Milotec logo


© 2019 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar