Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Subaru akcni nabidky
Alcar - Konfigurátor kol
23.03.2019 - Sport:

Pavel Dresler - prodloužené oči jezdce

Dobrý spolujezdec musí zvládat mnohem víc než jen číst za jízdy a nepozvracet se z toho. Musí mít velký cit pro rytmus, fyzickou kondici, musí sám umět řídit a rozumět technice. A vlastně je to také spisovatel. A takový je právě Pavel Dresler, mistr světa v rally s Janem Kopeckým.

22.03.2019 - Novinky:

Abarth 595 esseesse s výkonem 180 k

Úchvatný Abarth 595 esseesse je zpět. Jméno esseesse je hluboce zakořeněné v historii značky a přímo odkazuje na její začátky. Konverzní neboli tuningové sady zvyšující výkon masově vyráběných modelů byli ze strany jejich vynálezce, Carla Abartha, skutečně velmi chytrým a úspěšným tahem.

22.03.2019 - Různé:

Chcete se stát spolujezdcem?

Většinou žijí ve stínu svých parťáků, ale jejich práce zásadně rozhoduje o výsledku. O kom je řeč? O spolujezdcích rally. Existuje řada projektů výchovy jezdců, jezdeckých škol a kurzů pro závodníky. Spolujezdci se učí sami, od svých kolegů a kamarádů. Právě proto otevírá Autoklub ČR Spolujezdeckou akademii.

22.03.2019 - Různé:

AMK Č.Krumlov - Chceš pořádat rallye? Staň se jedním z nás!

Baví Tě závodní auta a chceš být součástí organizačního týmu Rallye Český Krumlov? Jestli při čtení těchto řádků kýveš hlavou, pak hledáme právě Tebe! AMotoristický sport na jihu Čech není jenom tradiční květnová akce s historií sahající do roku 1971.

22.03.2019 - Různé:

Invelt rally team shání mechaniky

Chtěli byste pracovat v jednom z nejlepších týmů rally v České republice? Zkuste to u Invelt rally teamu. Do týmu Classic&motorsport hledáme nové mechaniky, kteří by se připojili ke stávajícímu týmu starajícímu se o vozidla ve sbírce společnosti invelt s.r.o v dílnách Plzeňské pobočky.

21.03.2019 - Různé:

Elektrifikovaná ofenziva značky KIA

KIA MOTORS CZECH v prvním pololetí roku 2019 podpoří svoji širokou flotilu elektrifikovaných modelů účastí na tematických veletrzích, tradičních závodech ekologických vozů i vydáním ucelené informační brožury o alternativních pohonech automobilky KIA i o jejích ekologických modelech.

21.03.2019 - Různé:

Škoda Kodiaq RS za polárním kruhem

ŠKODA Italia se rozhodla podrobit KODIAQ RS extrémnímu testu schopností. KODIAQ RS má motor o výkonu 240 k a elektronicky kontrolovaný pohon všech kol. Obstojí v polárních podmínkách - na ledovém povrchu, v teplotách kolem -20 °C a silném protivětru?

21.03.2019 - Sport:

Vojtěch Štajf zahájí sezonu na Azorských ostrovech

Tým Racing 21 vstupuje do letošní sezóny startem na Azores Rallye, která je prvním podnikem seriálu FIA European Rally Championship. Vojtěch Štajf s Veronikou Havelkovou absolvují tuto soutěž v reprezentačním týmu České republiky, a to na voze ŠKODA Fabia R5, se kterým vloni absolutně zvítězili v Katarské rally.

20.03.2019 - Sport:

Peugeot Rally Cup začne letos na Valašsku

Součástí mistrovství republiky v rallye je už třetím rokem pohárový seriál Peugeot Rally Cup, letos s několika novými tvářemi. V minulé sezóně obsadili první tři jezdci Peugeot Rally Cupu shodné pořadí také v Mistrovství ČR ve skupině 2WD a skupině A6.

20.03.2019 - Různé:

ŠKODA AUTO dodala vloni rekordní počet vozů

S celkem 1 253 700 vozy dodanými zákazníkům dosáhla ŠKODA AUTO v roce 2018 opět rekordního výsledku. V porovnání s předchozím rokem tak automobilka zvýšila celosvětové dodávky zákazníkům o 4,4 procenta.

19.03.2019 - Sport:

Domácí šampionát v rallye slibuje pěknou podívanou

V mistrovství republiky bojovaly v loňském roce o přední příčky pouze posádky s vozy Škoda Fabia R5 a Ford Fiesta R5, letos bude šampionát obohacený ještě o Volkswagen Polo R5 a Hyundai i20 R5. Už na prvním podniku, kterým je příští týden Valašská rally, se mohou diváci těšit na více než dvacet špičkových automobilů.

19.03.2019 - Historie:

SEAT zachránil Pandu pro papeže

Jen několik dnů před návštěvou papeže Jana Pavla II. v Barceloně a Madridu v roce 1982 se Vatikán telefonicky obrátil na společnost SEAT. Vozidlo, které papež používal během svých oficiálních návštěv, neprojelo bránami na stadionech Camp Nou a Santiago Bernabéu, místech konání hlavních papežových vystoupení.

19.03.2019 - Novinky:

Audi SQ5 TDI s elektrickým dmychadlem

Asi největší novinkou sportovně laděného SUV se čtyřmi kruhy ve znaku je elektricky poháněné dmychadlo, které přichází ke slovu při rozjezdu nebo akceleraci z nízkých otáček. Vstupní cena v ČR byla stanovena na 1 879 900 Kč

19.03.2019 - Sport:

Seznam přihlášených na MOGUL Dakar Setkání

Už jen pár dní zbývá do dakarského setkání, které se uskuteční v neděli 24. března na Autodromu v Sosnové u České Lípy, a které je největším setkáním těchto závodníků ve střední Evropě. Na tomto setkání se objeví nejlepší české dakarské týmy a závodníci z maratonských offroadových soutěží.

18.03.2019 - Sport:

Vojtěch Štajf otestoval nové Polo R5

Vojtěch Štajf z týmu Racing 21 převzal v závěru minulého týdne zcela nový soutěžní vůz Polo GTI R5 pro domácí starty v sezóně 2019. Následně absolvoval s touto soutěžní technikou předsezonní třídenní testy, pokaždé na odlišném povrchu trati.

18.03.2019 - Novinky:

Alcar Bohemia - šrouby nebo matice zdarma

ALCAR si připravil pro motoristy, kteří se na jaře rozhodnou pořídit si novou sadu litých kol, bonus v podobě bezpečnostních šroubů nebo matic Sicuplus. Ty obdrží zdarma všichni, kteří si je objednají společně s jakýmkoliv designem kol od značek AEZ a DOTZ včetně letošních novinek.

17.03.2019 - Historie:

Rallye Praha Revival s rekordní účastí

Letošní Rallye Praha Revival – Memorial Dalibora Janka, rozdělená do tří etap, měří celkem 586 kilometrů (I. – 130 km, II. – 308 km, III. – 148 km) a obsahuje dvanáct zkoušek SS s délkou necelých třiceti kilometrů.

16.03.2019 - Historie:

Na silnici vlevo a s volantem vpravo

Tak se ještě dnes jezdí zhruba ve třetině zemí světa, včetně například Indie nebo Japonska. Proč se ostatní rozhodli jinak? A co to znamená pro výrobce automobilů?

15.03.2019 - Studie:

Piëch Mark Zero - ve stopách pradědečka

Přesně před sedmdesáti roky se značka Porsche poprvé představila na mezinárodním autosalonu v Ženevě a od té doby patří k pravidelným vystavovatelům. Nechyběla ani na letošním ročníku a svým způsobem hned dvakrát.

15.03.2019 - Sport:

Dakarské setkání - přijede K.Loprais i J.L.Schlesser

Popularita Rally Dakar a dalších maratonských rally, jako je například Africa ECO Race, má v České republice jasného jmenovatele a tím jsou historické úspěchy legendárních kamionů LIAZ a TATRA. Právě s Tatrou závodil nejslavnější český dakarský závodník a dnes již legenda motorsportu Karel Loprais.

Starší články najdete v jednotlivých rubrikách.

Milotec logo


© 2019 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar