Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Alcar - Bezpečná kola pro radost

Subaru XV s pěti hvězdami Euro NCAP

Nový model Subaru XV (XV 2.0i, s levostranným řízením, specifikace pro Evropu) získal nejvyšší pětihvězdičkové ohodnocení v bezpečnostních testech organizace Euro NCAP v rámci testování celkové bezpečnosti (podle pravidel platných pro rok 2011).

Organizace Euro NCAP zavedla v roce 2009 komplexnější a přísnější způsob testování, který hodnotí ochranu dospělých cestujících, ochranu dětských pasažérů, ochranu chodců a bezpečnostní asistenční systémy. Toto pětihvězdičkové ohodnocení organizace Euro NCAP již doprovázelo uvedení nového modelu Legacy před dvěma lety. Vozy Subaru nicméně získaly celou řadu dalších ocenění za bezpečnost od dalších orgánů a organizací.
Subaru opět zdokonalilo jedinečnou rámovou karoserii s prstencovými výztužemi, kde došlo k optimalizaci přenosu nárazové energie. Nový model XV rovněž využívá ve vyšší míře prvky z vysokopevnostní oceli. Díky změnám se snížila hmotnost a zároveň zvýšila bezpečnost v případě nárazu ze všech směrů, a tím i zlepšila ochrana cestujících. Ve voze jsou kromě toho zabudovány airbagy v předních sedadlech, u kolene řidiče a po stranách (na ochranu těla i hlavy). Provedená opatření završuje stabilizační systém VDC dodávaný standardně u všech provedení – čímž se z XV stává extrémně bezpečný vůz.
Subaru bude i nadále usilovat o zajištění komplexní bezpečnosti neustálým zdokonalováním svých systémů aktivní i pasivní bezpečnosti a systémů přednárazové bezpečnosti.

JL, 2.12.2011

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout
Milotec logo


© 2018 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar