Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Subaru akcni nabidky
Alcar - Konfigurátor kol

Subaru WRX STI Final Edition - loučení s legendou

Stále nechceme věřit tomu, že by se Subaru na evropský trh nevrátilo s legendárním modelem, které mu pomohlo postavit jméno. Stále věříme, že WRX STI, populární „estéíčko“, do Evropy opět dorazí, i když třeba s některým z alternativních pohonů. A proto i loučení bereme jako dočasné a nikoli nenávratné.

Současná generace Subaru WRX STI však v Evropě končí a jako stylové rozloučení bude k dispozici speciální provedení Final Edition. Počet je však omezen pouze na 15 vozů pro celou Českou republiku, přičemž průměrný roční prodej se pohybuje kolem 60 vozů
Vizuálním pojetím se Subaru WRX STI Final Edition vrací ke kořenům. K dispozici je s modrým lakem WR Blue v kombinaci se zlatými 19palcovými koly. Třmeny velkých brzd Brembo mají tovární stříbrné lakování a unikátní je také mřížka chladiče s originální STI barvou Cherry Red. Zvenku jsou zřetelné také přední, boční a zadní spoilery, nebo orámování koncovek výfuku.

Uvnitř na majitele rozlučkové edice čeká volant s Alcantarou, který měla i speciální edice S208 pro japonský trh, nebo doplňky opět v červené barvě Cherry Red. Výroba bude probíhat pouze v květnu a počítá se s jediným kusem pro každého dealera Subaru v Česku. Celkem bude k dispozici 15 kusů s doporučenou cenou 1 380 000 Kč a příjezd vozů do ČR se očekává nejpozději v srpnu 2018.

Postupný doprodej Subaru WRX STI je důsledkem příchodu nových emisních norem v Evropské unii. Souběžně s prodejem Final Edition budou u dealerů značky stále k dispozici i standardní vozy modelového roku 2018, které si dealeři naskladnili či objednali do doprodeje.

Že model WRX STI z Evropy odchází na vrcholu sil dokazují nejen nadšené ohlasy
novinářů na jeho modernizaci pro rok 2018, ale také čerstvé ocenění Sportovní automobil roku 2017 v prestižní anketě Zlatý volant.


Subaru 20.3.2018

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout
Milotec logo


© 2019 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar