Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Subaru Outback s novými technologiemi

Subaru Outback bylo poprvé představeno v roce 1995 jako vůz kategorie crossover a bylo považováno za první svého druhu. Brzy se stalo po celém světě populární volbou mezi milovníky přírody a aktivit pod širým nebem. Jeho obliba stále rostla a brzy si získalo pozici vlajkové lodě značky Subaru.

Od svého zrodu si Outback vytvořil jedinečnou pozici na trhu díky unikátní koncepci crossoveru, která spojuje ovladatelnost a komfort osobního vozu s terénními schopnosti SUV a přepravní kapacitou vozu kombi.

Nejnovější Outback nabízí špičkové schopnosti na silnici i mimo ni. To z něj dělá neobyčejně spolehlivého a řidičsky zábavného partnera. Pro modelový rok 2020 tedy auto doznalo jen drobných změn – má inovovaný X mode, update software audia, novou barvu karoserie, změnu v logice automatického zamykání vozu a zařazení nové speciální edice 2.5i do nabídky. Ani tyto inovace však neměly vliv na změnu katalogové ceny a ty zůstávají na úrovni předchozího modelového roku.


Hlavní vlastnosti

EyeSight je doplněn o asistent udržování v jízdním pruhu Lane Keep Assist. Elektrický posilovač řízení udržuje automobil ve svém pruhu, i pokud by měl tendence ho opustit. Přední a boční monitor zobrazuje slepé úhly před vozem nebo na straně spolujezdce na displeji navigace. Používá k tomu kamer umístěných v přední masce a ve zpětném zrcátku na dveřích spolujezdce.

LED světlomety obsahují rovněž Subaru LED světla pro denní svícení ve tvaru písmene C. Potkávací i dálkové světlomety byly integrovány do jednoho LED prvku, který zahrnuje také funkci natáčení do zatáček jak pro potkávací, tak i pro dálkové světlomety.

Nejnovější systém infotainmentu Gen. 3.1a je vybaven osmipalcovým displejem a nabízí kompatibilitu s Apple CarPlay® a Android Auto™. Systém nabízí i funkce hlasového ovládání či bezdrátové aktualizace systému OTA (over the air). Součástí nového systému je také mnohem výkonnější procesor, který přispívá k vyšší rychlosti a rychlejším reakcím. Všechny nové navigační zařízení používají TomTom navigaci.

Převodovka Lineartronic CVT využívá menší vzdálenosti mezi články řetězu, aby zvýšila pokrytí převodových poměrů z 6,28 na 7,02. Množství předvolených převodů, nabízených v manuálním režimu, se zvýšilo ze 6 na 7.

Outback byl osazen také novou přední částí s novým nárazníkem, maskou a čelními světlomety. Zpětná zrcátka mají vylepšenou aerodynamiku a obsahují rovněž kontrolky systému Subaru Rear Vehicle Detection.

Outback může být vybaven koly o průměru 17 nebo 18 palců.

Panel klimatizace byl přepracován tak, aby nabízel větší komfort obsluhy. Nyní jasněji zobrazuje teplotu a čas. Zadní sedadla byla nově vybavena USB porty s napětím 2,1 A, které dokáže nabíjet i velké tablety.


Bezpečnější

Systém EyeSight využívá dvojici kamer k zachycení třírozměrného barevného obrazu prostoru před vozem. V principu pracuje podobně jako lidské oči. Když zachytí potenciální nebezpečí, varuje řidiče, a pokud je to nezbytné, použije brzdy k zabránění nehodě. Díky pokročilé bezpečnostní technologii, jako je EyeSight, se snižuje zátěž řidiče a zvyšuje pocit bezpečí v modelu Outback. Standardně dodávaný systém EyeSight je nyní doplněn o funkci Lane Keep Assist, která je schopna využít elektrického posilovače řízení k tomu, aby udržela vozidlo v jízdním pruhu, pokud by jej chtělo vozidlo bez vědomí řidiče opustit.

Pokročilý paket bezpečnosti:

Jeho součástí je Subaru Rear Vehicle Detection (SRVD) se senzory, které varují před přítomností vozidel v zadním mrtvém úhlu, a přispívají tak k větší bezpečnosti při změnách jízdního pruhu. Systém může řidiče také varovat před potenciálním rizikem kolize při couvání na silnici s příčným provozem.

Dalším prvkem pokročilého paketu bezpečnosti jsou přední a boční monitory. Kamera v přední masce může na obrazovku v palubní desce zobrazit pohled před vozidlo, což zlepšuje výhled na křižovatkách a při parkování ke zdi. Boční monitor zobrazuje slepý úhel šikmo vpředu a usnadňuje jízdu po úzkých silnicích nebo parkování v úzkých ulicích.

Asistent dálkových světlometů zvyšuje viditelnost a bezpečnost při jízdě v noci tím, že automaticky zapne nebo vypne dálkové světlomety modelu Outback podle aktuálních podmínek.

Natáčení světlometů do zatáček (SRH) nabízí více bezpečnosti při jízdě v noci. Při projíždění zatáčkou se směr svícení předních světlometů natáčí doleva či doprava podle natočení volantu.Pohonné jednotky

Stejně jako každé Subaru je i Outback vybaven symetrickým systémem pohonu všech kol spojeným s jedinečně vyváženými motory SUBARU BOXER. Tento systém přenáší výkon neustále na všechna čtyři kola, čímž pomáhá zlepšit kontrolu nad vozem za ztížených podmínek.

Horizontálně protiběžné písty motoru 2,5 litru spolu svírají úhel 180 stupňů a přispívají tak k nižšímu a ploššímu profilu ve srovnání s ostatními typy motorů. To dává jak motoru, tak i celému vozu nižší těžiště, a tím pádem lepší vyvážení. Kromě toho se protiběžné pohyby pístů přirozeně vyrovnávají a pomáhají tak omezit vibrace motoru.

Pro ideální využití motoru SUBARU BOXER a symetrického pohonu všech kol udržuje efektivní převodovka Lineartronic CVT motor neustále v optimálních otáčkách.

Řazení dává jízdě lehkost, plynulost a motoru 2,5 litru rychlé reakce. Řazení mezi předem nastavenými převodovými poměry je vždy sladěné se změnami v rychlosti jízdy a otáčkách motoru. Při akceleraci umožňuje řidiči pocítit okamžiky přeřazení, čímž pomáhá vytvořit pevnější spojení mezi vozem a řidičem.


Symetrický pohon všech kol zaručuje vynikající přilnavost na sněhu, v dešti nebo na rozbitých cestách. Systém X-MODE s asistentem pro sjíždění kopců pomůže překonávat i složité jízdní situace. Technologie X-MODE přebírá velení nad motorem, převodovkou, symetrickým pohonem všech kol a dalšími komponenty tak, aby bylo možné bezpečně překonat náročné podmínky na silnici nebo v rozmanitém terénu. Pokud je X-MODE aktivován, asistent pro sjíždění kopců automaticky pomáhá udržovat při sjezdu konstantní rychlost. Inovace pro rok 2020 přinesla do systému dva módy, podobně jako je to mu nyní u nového modelu Forester: mód [SNOW/DIRT] pro zdolávání kluzkých, prachem, štěrkem či ledem pokrytých povrchů, a mód [D.SNOW/MUD] se používá v hlubokém sněhu, bahně či písku a vůbec zvláště zrádném terénu, kde mohou kola i zapadnout. X-MODE využívá vysoký

točivý moment a rychlou odezvu celého pohonného mechanismu tak, aby maximalizoval schopnosti vozu dostat se ven. Přepínání módů se děje ovladačem na středovém tunelu a symbol aktivovaného módu se zobrazí na displeji palubních přístrojů.

V závislosti na řidičském stylu může Subaru Intelligent Drive (SI-DRIVE) přizpůsobit výkon motoru a řazení tak, aby nabídl okamžitě dostupný výkon a agilitu, kdykoliv řidič potřebuje.

Sport Mode. S rychlými reakcemi na pohyby plynového pedálu tento režim umožňuje sportovní jízdu na dálnicích nebo v zatáčkovitých silnicích.

Intelligent Mode nabízí jemný přísun výkonu, ideální pro pohyb po ulicích města, překonávání dlouhých vzdáleností nebo dosažení co nejnižší spotřeby paliva. Nabízí také flexibilní kontrolu na mokrých nebo zasněžených silnicích.Katalogové ceny MY20

Subaru Outback MY2020 se bude prodává v konfiguraci 3 výbav + 1 speciální edice, motorizaci 2.5i v kombinaci s automatickou převodovkou Lineartronic. Již v základní výbavě najdete kompletní bezpečnostní i komfortní výbavu.


2.5i ES Active, Lineartronic – 1 000 000 Kč včetně DPH
2.5i ES Comfort, Lineartronic – 1 050 000 Kč včetně DPH
2.5i-S ES Executive, Lineartronic – 1 130 000 Kč včetně DPH


příplatek za metalické a perleťové barvy karoserie: 12 000 Kč

Pro MY2020 se do České republiky objednává i Outback v limitované edici, připravené výrobcem s označením 2.5i-S ES Limited. Tato řada je rozpoznatelná úpravou tmavého designu na mřížce před chladičem, ochranou nárazníku vpředu i vzadu, logu Outback v leštěném provedení na prazích, jedinečnými tmavými 18palcovými hliníkovými koly, chromovými sklopnými vnějšími zrcátky a vnějšími klikami dveří. V interiéru pak limitka nabízí potahy sedadel v unikátním provedení Ultrasuede a tmavé dekorativní doplňky na palubní desce a dveřích. Cena modelu limitované edice 150ks vozů je 1 065 000 Kč vč. DPH.


Speciální edice 2.5i-S ES Limited

Kožené potahy sedadel ve speciálním provedení Ultrasuede

Speciální tmavě stříbrné provedení dekorativních panelů na přístrojové desce a na dveřích

Speciální tmavě šedý design ALU kol 18“

- Speciální tmavá mřížka chladiče

- Speciální logo Outback v broušeném provedení na prazích a stejné logo vzadu

- Speciální lakování vnějších zpětných zrcátek – matný chrom

- Vnější kliky dveří s chromovým dekorem

- Ochrana předního nárazníku (plastová ve stříbrné provedení)

- Ochrana zadního nárazníku (plastová ve stříbrné provedení)

- Dostupné ve všech barvách karoserie
Subaru 4.11.2020

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


Milotec logo
CAG - Poctivé české dveře
Katalog Michelin 2017-2018
Adus s.r.o.
Dronejobs.cz
logo rexteam - rally racing czech

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2021 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar