Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Subaru - Impreza a boxer diesel na IAA

Fuji Heavy Industries Ltd. (FHI), výrobce vozů Subaru, ohlásilo hlavní body své výstavy na 62. mezinárodním motorshow (IAA), které bude ve Frankfurtu nad Mohanem od 15. do 25 září.

Lákadly letošního stánku Subaru budou především tři nové modely, které budou brzy představeny v mnoha evropských zemích, a také koncept soutěžní verze nejvyšší kategorie WRC.

Subaru Impreza
Třetí generaci modelu Impreza, určená pro evropský trh, byla vyvinuta kolem konceptu zcela nového stylingu, přihlížejícího k potřebám a požadavkům náročného trhu. Bude vybavena osvědčeným pohonem všech kol Symmetrical AWD a dodávána bude v motorizaci 1.5R (107 k) a 2.0R (150 k).

Subaru Tribeca
S novým exteriérovým designem, který ještě více umocňuje změny v přední části vozu, útočí nová Tribeca na třídu progresivních SUV. Zdokonalen nebyl jen exteriér, ale i technologie. Zcela nově zkonstruovaný plochý motor s protiběžnými písty Subaru Boxer o objemu 3,6 litru spolu s pozměněnou převodovkou kombinuje skvělé jízdní vlastnosti spolu s výkonnými parametry a sofistikovaným stylingem.

Subaru Justy
Nová Justy má být tzv. entry-modelem v modelové řadě Subaru. Na jedné straně nabízí skvělou manévrovatelnost a prostornost interiéru, na druhé se může pochlubit výjimečnou ekonomikou provozu a nízkou úrovní emisí. Podle dodavatelských smluv FHI bude dodávána společností Daihatsu Motor Co., Ltd..

Subaru WRC koncept
Koncept, pocházející ze základů nové Imprezy, vyvolává představy budoucích stylingových trendů vozů Subaru určených pro světové rally.

První boxer diesel
FHI dále vystaví svůj první turbodieselový agregát Subaru v historii značky, který vyniká mimořádně tuhou konstrukcí, nízkou hlučností a malými vibracemi. Představení vozu s tímto motorem v Evropě plánuje FHI na počátek příštího roku. Dále bude vystaven i model Subaru R1e, elektromobil, který se již prodává v Japonsku a který má za úkol na frankfurtském autosalonu demonstrovat závazek FHI k vývoji technologií, které pomáhají nezatěžovat životní prostředí.

Fuji Heavy Industries
Subaru je největší světový výrobce osobních automobilů s pohonem všech kol. Tato značka patří k japonskému koncernu Fuji Heavy Industries (FHI), jednomu z lídrů japonské ekonomiky s dlouhou historií technologických inovací, které se opírají o zkušenosti z letecké divize koncernu. Výroba automobilů je jedním z hlavních pilířů koncernu, ale i ostatní divize – FHI’s Aerospace, Industrial Products a Eco Technologies – nabízejí širokou paletu produktů od motorových agregátů přes generátory, vozy technické údržby po malá letadla, základní komponenty dopravních letadel či větrem poháněných generátorových systémů. Subaru platí za průkopníka techniky pohonu všech kol v osobních automobilech, neboť osobní automobil s pohonem všech kol představila již v roce 1972. Před 35 lety také vyvinula jedinečný motor Subaru Boxer s protiběžnými písty, který se nyní objeví také ve vznětové verzi. Subaru po celém světe prodalo více než osm milionů osobních automobilů s pohonem všech kol. Ve světovém mistrovství rally patří Subaru ke špičkovým týmům a šestkrát získalo titul mistra světa.

JL, 14.8.2007


Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


Milotec logo
CAG - Poctivé české dveře
Katalog Michelin 2017-2018
Adus s.r.o.
Dronejobs.cz
logo rexteam - rally racing czech

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2021 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar