Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Subaru Forester e-Boxer dokáže monitorovat řidiče

Jak jsme se už zmínili v testu Subaru Forester e-Boxer jednou z novinek je také Driver Monitoring Systém, nová technologie sledování obličeje řidiče. I tímto systémem se Forester staví do pozice nejbezpečnějšího automobilu ve třídě.

Driver Monitoring Systém pomocí kamery je připraven rozpoznávat řidiče a zároveň identifikovat jeho únavu, mikrospánek, nepozornost nebo nesoustředění na silnici před vozidlem. K této funkci pak ještě přidává funkci řekli bychom komfortní, kdy si do paměti uloží obličej řidiče a poté nastaví sedadlo, vnější zpětná zrcátka a klimatizace podle konkrétního řidiče.


Systém rozená až pět různých řidičů, bez ohledu na věk nebo tvar těla. Každému jednotlivě nastaví automaticky pozici sedadla podle přednastavené volby.


Jakmile systém pozná, že vaše oči jsou příliš dlouho zavřené nebo se díváte jiným směrem než před sebe, vyhodnotí situaci jako nebezpečnou a upozorní vás akustickým nebo vizuálním varováním na multifunkčním i informačním displeji. Funguje to opravdu spolehlivě. Několikrát nás systém upozornil, že máme mít ruce na volantu.


Systém si pamatuje a obnoví nastavení klimatizace a topení, čímž přispěje ke zvýšení komfortu a pohody. Vnější zrcátka nastaví do uložené polohy.


Pohodlí zvyšuje rovněž automatické obnovení posledního nastavení multifunkčního displeje včetně informací o vaší spotřebě paliva.


Nový Forester je také vybaven technologií Reverse Automatic Braking, která pomáhá zabránit nehodám při couvání a omezuje škody, pokud by k ní přeci jen došlo.Pátá generace Foresteru získala od Euro NCAP prestižní ocenění Best in Class za rok 2019. Tímto titulem se mohou pochlubit jen automobily, které ve své třídě dosáhnou absolutně nejlepšího výsledku v v nárazových testech i dalších disciplínách.

JL 10.6.2020

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


Milotec logo
CAG - Poctivé české dveře
Katalog Michelin 2017-2018
Adus s.r.o.
Dronejobs.cz
logo rexteam - rally racing czech

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2021 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar