Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Subaru Impreza
Alcar - Bezpečná kola pro radost

Subaru BRZ a Impreza v evropské premiéře

Na Ženevském autosalonu představí Subaru v evropské premiéře sportovní model BRZ a pětidveřové provedení modelu Impreza. Zároveň připomene čtyřicet let pohonu všech kol Symmetrical AWD.

Subaru BRZ

Vůz s motorem vpředu, pohonem zadních kol a plochým motorem s protiběžnými písty je výsledkem společného vývoje automobilek Subaru a Toyota. Hlavním cílem je přinášet radost z jízdy všem řidičům. Produktovou koncepcí BRZ je „čistá radost z jízdního chování posouvající požitek z jízdy na zcela novou úroveň“. Díky co nejnižší zástavbě motoru se Subaru BRZ chlubí ultra-nízkým těžištěm, které je zárukou špičkového jízdního chování.


Subaru Impreza 5dv.

Při vývoji nové Imprezy čtvrté generace bylo cílem konstruktérů nabídnout vysokou užitnou hodnotu na nevídané úrovni. Špičková spolehlivost, ovladatelnost, bezpečnost daná stálým pohonem všech kol Symmetrical AWD od Subaru nebo plochý motor konstrukce boxer s protiběžnými písty – to je jen ukázka ze širokého spektra předností, díky kterým vznikl bezpečný a ekologicky šetrný vůz pro globální trhy, s poukazem na sportovní charakter modelu Impreza. Na evropských trzích se bude nabízet mj. provedení s pěti dveřmi a zážehovým motorem 1,6 l.


40 let Subaru Symmetrical AWD
V roce 2012 oslaví Subaru již 40. výročí jedné ze svých nejdůležitějších technologií, kterou je stálý pohon všech kol Symmetrical AWD (All-Wheel Drive), jenž se poprvé objevil v roce 1972 u Subaru Leone Estate Van. FHI pro svůj stánek vytvoří několik exponátů zaměřujících se na technologii Symmetrical AWD a plochý motor s protiběžnými písty: bude to mj. speciální logo ztvárňující „čitelné jízdní chování reagující na pokyny řidiče“, které je typickým atributem pohonu Symmetrical AWD, a dále grafiku znázorňující historii stálého pohonu všech kol od Subaru. S jedinečným pohonem Symmetrical AWD se návštěvníci budou moci seznámit i prostřednictvím virtuální hry ve 3D.


JL, 17.2.2012Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout
Milotec logo


© 2018 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar