Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Studenecké míle startují v sobotu

V sobotu 25. května v 11.30 hodin dopoledne odstartuje 12.ročník krkonošské veteránské soutěže Studenecké míle. Tradici založil v roce 2007 pan Jindřich Synek, po několika letech převzal žezlo pan Tomáš Chrtek a nyní opět pořádají krásnou akci oba s dalšími přáteli.

Již prvního ročníku se zúčastnilo na osm desítek historických vozidel. Během několika let se soutěž na tolik rozrostla, že v roce 2017 navštívilo Studenecké míle 230 vozidel, a stejný počet se očekává i letos. Příjem přihlášek musel být ukončen už dávno předem. Takový je zájem o „míle“ a ani se nedivíme. I my jsme e zařadili do svého kalendáře a pokud to jde, tak si nenecháme ujít.


Nejen kvůli bezva pořadatelům, krásné atmosféře i krajině, ale těšíme se i na pravé krkonošské sejkory „za hubičku“.


Studenecké míle si získávají velikou oblibu i mezi místními, neboť v roce 2017 na staru soutěže vyrazilo 30 místních nadšenců, což si dovolím říci, je v naší republice na tak malou vesnici unikát.


Letošní trasa je opět zvolena skvěle, nebo spíše bychom řekli v rámci možností, neboť správa KRNAP nechce o povolení vjezdu veteránů třeba na Špindlerovku nebo Zlaté návrší, bohužel ani slyšet. Je to velká škoda. Ze Studence se pojede přes Žďár, Roztoky, Kruh, Mříčnou na tradiční oběd v Jilemnici a výstavku vybraných automobilů před zámkem. Dále se pojede přes Peřimov, Roprachtice, krajem zapadlých vlastenců do Vysokého (občerstvení, program města, muzeum). Poté následuje sjezd přes Tříč do Jablonec nad Jizerou a přes Rokytnice na Rezek. Pak už hurá z kopce dolů k hasičům v Poniklé na vynikající sejkory. Zbytek cesty vede přes Jilemnici, Martinice zpátky do Studence.


Nejstaršími budou americké automobily – Buick 10 z roku 1908, Ford T (1911), Dodge Brothers (1918 a 1923). Mezi nejzajímavější bude určitě Lagonda T7 -16/70 (1934) nebo Ford B Cabrio, karosovaný v roce 1934 u firmy Drauz pouze v počtu osmi kusů. Předválečnou éru reprezentují automobily Praga, Tatra, Aero, BMW, Nash, Wolseley, Citroën atd.


A tak jestli chcete vidět pěknou soutěž, potom přijeďte pobejt v sobotu do Studence.


JL 22.5.2019

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


Milotec logo
CAG - Poctivé české dveře
Katalog Michelin 2017-2018
Adus s.r.o.
Dronejobs.cz
logo rexteam - rally racing czech

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2020 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar