Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Speciální edice „by Loeb“ pro C2 a C4

Dva modely a jeden podpis - to jsou speciální série vozů „by LOEB“ vycházející z C2 a C4, a doprovázející návrat značky Citroën do světového šampionátu v rallye 2007.

Oba vozy vyjadřují svůj sportovní charakter zejména odlišnostmi v konečné úpravě vozů. Od základních modelů C2 a C4 Coupé se odlišují zejména osobitým vybavením a značkou „by LOEB“. Prodej představuje kromě rozšíření nabídky vozů Citroën zároveň i poděkování a poctu trojnásobnému mistru světa v rallye v letech 2004, 2005 a 2006, jehož úspěchy se nemalou měrou podílejí na zlepšování obrazu značky Citroën v očích světové veřejnosti.

C4 by LOEB

Tento model, odvozený od C4 Coupé, osobitým stylem odpovídá strategii značky Citroën vyvíjet dynamické vozy v souladu s účastí v MS rallye. Citroën tak může nabídnout automobily, v nichž se snoubí vášeň pro automobilismus s potěšením z každodenní jízdy.
Model C4 by LOEB je uveden ve dvou barevných odstínech – oficiální barvě Citroënu Sport červené Aden nebo černé Obsidien. Protáhlé a čisté linie karosérie propůjčují vozu vyjímečné aerodynamické vlastnosti stvrzující jeho sportovní charakter, umocněný zadním přítlačným křídlem.
Specifický ráz vzhledu C4 by LOEB podtrhují disky kol Resolfen v bílé barvě, event. na přání šedou Métallure. Jejich 17“ zaručují mimořádné jízdní vlastnosti bez ohledu na motorizaci. Lakovaná zpětná zrcátka jsou sladěna s barvou karosérie. Kromě podpisu „By LOEB“ jsou vozy identifikovány pořadovým číslem.
Vnitřek vozu, stejně jako jeho vnějšek, nese znaky sportovní a zároveň dynamické high-tech střídmosti. Sedadla v kombinaci specifického červeného čalounění a alcantary jsou zdobena prošíváním. Vnitřní strana dveří se speciální úpravou povrchu je doplněna kůží s červeným prošíváním. Středovou loketní opěrku i volant zdobí červená niť.
Sportovní rys charakterizují hliníkové pedály a, kromě verze HDi 138 FAP, také hlavicí řadicí páky vyrobené ze stejného kovu. Výdechy ventilace, orámování řadicí páky a popelník jsou provedeny v kovu.
Pro klidnější jízdu je v sériové verzi model C4 by LOEB vybaven tempomatem a omezovačem rychlosti. Speciální edice je vybavena zážehovými motory 1.6i 16V/80 kW, 2.0i 16V/107 kW a 2.0i 16V/130 kW a vznětovými HDi 110 BV5, HDi 110 FAP BV5 a HDi 138 FAP BV6.

C2 by LOEB

Model C2 by LOEB, vyvinutý z verzí VTR/VTS, představuje automobil čistých linií, které současně zachovávají elegantní a vyvážený styl. Vůz zaujme v obou nabízených barevných odstínech; je elegantně střídmý v černém provedení Onyx a sportovně atraktivní v červené Aden. Stejně jako C4 by LOEB je vybaven lakovaným zadním křídlem, které podtrhuje styl a podporuje aerodynamiku vozu.
Sportovní vzhled modelu C2 by LOEB je umocněn 16“ ráfky ze slitin Suzuka nebo Guépard. Na bočních a zadních dveřích nese samolepku „by LOEB“, dveře na straně řidiče jsou rovněž opatřeny pořadovým číslem vozu.
Vnitřek vozu ve stylu high-tech plně odpovídá jeho sportovnímu zaměření. Originalitu stylu C2 by LOEB podtrhuje harmonické sladění černé a červené látky, chrómu a hliníku. Černo-červené sedačky jsou barevně doplněny opěrkami hlavy s vyšitým logem Citroën. Kůže volantu je taktéž červeně prošita. Pro zaručení ideální polohy řidiče při řízení je jeho sedadlo výškově nastavitelné.
S motorem 1.6i 16V/90 kW je vůz C2 by LOEB vybaven systémem ESP, který lze zcela vypnout. Zároveň může být poháněn zážehovým motorem 1.6i 16V/80 kW.

JL, 7.12.2006


Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


Milotec logo
CAG - Poctivé české dveře
Katalog Michelin 2017-2018
Adus s.r.o.
Dronejobs.cz
logo rexteam - rally racing czech

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2021 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar