Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Škoda zahájila v Indii výrobu nového modelu Kushaq

Ve společnosti ŠKODA AUTO Volkswagen India Private Limited se dnes v závodě Chakan v Púně rozběhla výroba modelu ŠKODA KUSHAQ. Zahájení dodávek zákazníkům je naplánováno na červenec. Jde o první sériový model vyráběným lokálně v Indii v rámci projektu INDIA 2.0.

Toto SUV je postaveno na platformě MQB-A0-IN, což je verze modulární platformy vyvinutá speciálně pro indický trh. Model KUSHAQ přesvědčuje výrazným designem, velkorysou nabídkou prostoru typickou pro značku ŠKODA, vysokým komfortem, rozsáhlou bezpečnostní výbavou i úspornými motory TSI a moderním infotainmentem.


Název SUV střední třídy je odvozen z indického jazyka sanskrt. V tomto „jazyce bohů“ starém tisíce let a používaném ještě v dnešní době označuje slovo „kushak“ krále nebo císaře, což se hodí k energickému projevu nového vozu ŠKODA KUSHAQ. Nové SUV je optimálně připraveno na úspěšné zahájení modelové ofenzívy značky na indickém trhu, a to díky moderním a úsporným motorům TSI, svému výraznému designu, modernímu infotainmentu, velké nabídce komfortní a bezpečnostní výbavy i aplikacím myŠKODA Connect a ŠKODA Play.


Technický základ pro nový vůz KUSHAQ i pro budoucí modely tvoří lokálně vyvíjená a vyráběná platforma MQB-A0-IN, která splňuje nové, přísnější bezpečnostní a emisní normy platné pro Indii. Společnost ŠKODA AUTO vybudovala v závodě v Púně novou výrobní linku platforem MQB-A0-IN a docílila tímto způsobem úrovně lokalizace výroby


Škoda 7.6.2021

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


Milotec logo
CAG - Poctivé české dveře
Katalog Michelin 2017-2018
Adus s.r.o.
Dronejobs.cz
logo rexteam - rally racing czech

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2021 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar