Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Subaru Impreza
Alcar - Bezpečná kola pro radost

Škoda u Wörthersee - dvě světové premiéry

Škoda Auto představila u Wörthersee na 31. GTI srazu fanoušků tuningu vozů Volkswagen hned dvě světové premiéry. Obě studie vycházejí z nové nejmenší modelové řady Škoda Citigo. Designová studie Škoda Citigo Rally přenáší úspěchy v soutěžích na běžné silnice, zatímco DJ Car je neobvyklý showcar.

Už více než 30 let je město Reifnitz u rakouského jezera Wörthersee místem srazu příznivců tuningu vozů Volkswagen. Letos zde Škoda představila dvě designové studie, vycházející z nového minivozu Citigo: ŠKODA Citigo Rally a ŠKODA Citigo DJ Car.
Designová studie Citigo Rally je bílý vůz s černou střechou a několika černými doplňky. Zaujme masivními nárazníky, střešním spoilerem a přídí s velkým nasávacím otvorem. Stabilitu a přesvědčivou trakci slibují široké nízkoprofilové pneumatiky na kovaných 18" kolech z lehkých slitin. Rallyové speciály připomínají dimenzované blatníky a mohutné prahy dveří, které Citigo rozšiřují na každé straně o několik centimetrů. Zádi vozu dominuje centrálně umístěná koncovka výfuku, integrovaná v nárazníku s funkcí difuzoru. Patřičný přítlak za jízdy má zvyšovat křídlo, které navazuje na linii střechy. Od sériového vozu se liší také interiér. Řidič a spolujezdec mají k dispozici skořepinové sedačky, přístrojová deska je z odlehčených dílů a nechybí ani ryze funkční ovladače vozidla na středové konzole. Bezpečnost posádky zajišťuje vestavěný bezpečnostní rám z vysokopevnostních trubek. Z převažujících reakcí návštěvníků je zřejmé, že automobil, který je v tuto chvíli pouze designovou studií, by řada z nich ráda viděla i na silnicích.
Rallyovými vozy inspirovaná studie se představila právě ve chvíli, kdy ŠKODA Citigo vstupuje na hlavní evropské trhy. U Wörthersee je vystaveno produkční Citigo s atraktivním Sport Design paketem, který si mohou zákazníci objednat z výroby nebo dodatečně objednávkou z pestré nabídky ŠKODA Originálního příslušenství.
GTI sraz je především zábavnou akcí. Ve čtvrtek večer vystoupilo s hudební show několik diskžokejů. Překvapením a vrcholem večera byl Tiesto, který hudbu mixoval ze studie ŠKODA Citigo DJ Car. Velmi speciální prototyp je vlastně o unikátní mixážní pult na čtyřech kolech. Zadní část třídveřového vozu se vyznačuje nečekanou variabilitou, vozidlo je od úrovně B-sloupku dozadu upraveno tak, aby bylo rozložitelné. Po odsunutí pravé a levé poloviny karoserie vzniká mobilní zázemí pro umělce. Z něj tato megastar mezi současnými diskžokeji celý večer míchala hudbu a bavila tak tisíce diváků prostřednictvím aparatury o výkonu téměř 100 000 W.


JL, 21.5.2012

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout
Milotec logo


© 2018 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar