Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Citroën 100 let
Alcar - Konfigurátor kol

Škoda Superb opět modernější

Závod Škoda Auto v Kvasinách začal s výrobou vozu Škoda Superb v modernizovaném provedení nového modelového roku 2007. Zákazníci si budou moci vybrat z osmi pohonných jednotek a čtyř stupňů výbavy včetně exkluzivní Laurin&Klement.

 

Čtyřdveřový sedan Škoda Superb disponující mimořádným vnitřním prostorem a bohatou luxusní výbavou vstupuje do modelového roku 2007 s řadou novinek a technických změn. Nejvýraznější změnou vnějšího designu je nová maska chladiče s třídimenzionální podobou, zasazena do chromovaného rámečku.
Do vnějších zpětných zrcátek jsou nově zakomponována směrová světla. Nový tvar mají i přední směrová světla integrovaná ve světlometech s čirými krycími skly. Zadní svítilny dostaly, podobně jako u Roomsteru a Octavie, charakteristický profil ve tvaru písmene C. Zákazníci si mohou vybrat ze čtyř nových odstínů laku: béžový Cappuccino, zelený Olive, šedý Anthracite nebo šedý Satin (od listopadu 2006).

Superb modelového roku 2007 charakterizují i nová provedení interiéru a přístrojového panelu. Přístroje v novém designu používají bílé, velmi jemné podsvícení, přičemž pozadí přístrojů, jejich popisy včetně číslic a multifunkční displej jsou červené.

Ke stávajícím úrovním výbavy Classic, Comfort a Elegance přibyla ještě špičková Laurin&Klement. V tomto provedení má Superb 17´´ kola s leštěným povrchem, zdvojenou koncovkou výfuku či decentní označení na předních blatnících. Interiér nadchne koženým čalouněním sedadel Royalty, obložením z pravého dřeva Prominent nebo rámečky ofukovačů a kliček dveří s elegantním kovovým povrchem Etna Nero.

Škoda Superb se nabízí se čtyřmi benzinovými (od 85 kW do 142 kW) a čtyřmi dieselovými motory (od 77 kW do 120 kW). Vrchol nabídky tvoří zážehový šestiválec 2,8 l a turbodiesel V6 2,5 TDI.

 

JL, 28.8.2006

 

 


Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout
Milotec logo


© 2019 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar