Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Škoda Superb (II) - nový koncept interiéru

Škoda Superb čtvrté generace se vyznačuje novým konceptem interiéru se středovou konzolou, která má nový čistý vzhled a nyní poskytuje ještě více odkládacích prostor, protože volič převodovky byl přesunut na sloupek řízení.

Interiéru dominuje volně stojící obrazovka infotainmentu, která je u modelu Superb takto umístěna poprvé, a nová středová konzola s velmi čistým designem. Konzola poskytuje více odkládacích prostor než kdykoli předtím, protože volič převodovky se přesunul na sloupek řízení. Jumbo Box má nyní celkový objem 5,5 l. Ovládání dotykové obrazovky infotainmentu s úhlopříčkou 10″ nebo 13″ palců je snadné a pohodlné díky opěrce ruky. Standardní infotainment s centrálním dotykovým displejem o úhlopříčce 10″ nabízí příjem rádia DAB+ a ovládání gesty nebo hlasem. Infotainment s obrazovkou o úhlopříčce 13″ nabízí funkce navigace nebo online rádia. 10″ virtuální kokpit je součástí standardní výbavy. Head-up displej je pro model Superb k dispozici poprvé.


Multifunkční ovladače (Smart Dials)

Mezi obrazovkou infotainmentu a středovou konzolou je umístěn multifunkční panel s otočnými ovladači (Smart Dials), který chytře kombinuje manuální a digitální ovládací prvky. Ovládá se otáčením a stiskem multifunkčních ovladačů, přičemž každý z nich má v sobě zabudovaný digitální barevný displej o průměru 32 mm. Ovladače umožňují rychlý přístup k mnoha funkcím a jsou vyvedeny v odstínu Dark Chrome. Levým a pravým multifunkčním ovladačem (pro řidiče a spolujezdce) lze nastavit teplotu v interiéru, vyhřívání nebo ventilaci sedadel. Aktuální funkce každého multifunkčního ovladače se zobrazuje na displeji, funkci lze měnit jeho stisknutím. Řidič si může prostřednictvím prostředního multifunkčního ovladače nakonfigurovat ovládání až čtyř z následujících funkcí: hlasitost infotainmentu, intenzitu ventilace, směr proudění vzduchu, inteligentní klimatizaci, jízdní režimy a zvětšení či oddálení navigační mapy. Konfigurace středového multifunkčního ovladače se provádí prostřednictvím příslušné nabídky v infotainment systému. Jednotlivé funkce se přepínají dlouhým stisknutím.

Čtyři klasická tlačítka mezi multifunkčními ovladači umožňují přímý přístup k funkcím ventilace čelního skla, vyhřívání zadního okna, recirkulace vzduchu a automatické klimatizace. V menu klimatizace se připravuje novinka nazvaná „Výhřevy“. Té se zákazníci dočkají v blízké budoucnosti. Funkce poskytuje rychlý přístup ke všem funkcím vyhřívání, tzn. vyhřívání sedadel, volantu, čelního skla a zadního okna prostřednictvím jediného virtuálního tlačítka. Detailnější nastavení klimatizace se provádí v nabídce klimatizace v infotainmentu.


Nová generace modelu Superb je vybavena zcela novým bezdrátovým nabíjením mobilního telefonu, které umožňuje rychlé indukční nabíjení výkonem 15 W a zároveň mobilní zařízení chladí. Superb je standardně vybaven čtyřmi porty USB-C s výkonem 45 W – dvěma vpředu a dvěma vzadu. Další USB-C o výkonu 15 W lze nalézt u vnitřního zpětného zrcátka a je taktéž standardem. Porty s výkonem 45 wattů lze kromě nabíjení chytrých telefonů a tabletů využít i k napájení notebooků. Osm reproduktorů ve výplních dveří a jeden středový reproduktor v přístrojové desce dotvářejí příjemnou atmosféru v interiéru, na přání je k dispozici audiosystém Canton se 14 reproduktory, včetně dvou prostorových.Šest designů interiéru

Superb přináší šest variant interiéru s pečlivě sladěnými barvami a materiály, které reflektují moderní životní styl. Výbavový stupeň Selection nabízí výběr ze čtyř interiérů. Zákazníci značky Škoda si mohou zvolit ze spousty tematicky sestavených paketů a mnoha individuálních výbavových prvků.


Tři varianty sedadel a nové prvky Simply Clever

Čtvrtá generace nabízí tři různé konfigurace předních sedadel. Interiér Loft s látkovým čalouněním a Lounge s perforovaným mikrovláknem Suedia mají manuálně nastavitelnou délku sedáku, elektricky nastavitelný sklon opěradla, bederní opěrku s možností nastavení ve 4 směrech a masážní funkci se třemi vzduchovými vaky. Interiéry Suite jsou vybaveny vyhřívanými a ventilovanými ergonomickými sedadly s čalouněním z perforované kůže/umělé kůže a pamětí pro obě přední sedadla včetně funkce snadného nasedání. Jejich vylepšená masážní funkce využívá deset pneumaticky ovládaných vzduchových vaků a lze ji ovládat z nabídky infotainmentu nebo pomocí ovládacích prvků umístěných přímo na sedadlech. Jumbo Box pod dělenou sklopnou středovou loketní opěrkou obsahuje novou vyjímatelnou schránku na brýle a odkládací plochu s čističem obrazovky. Poprvé se v modelu Superb objevují odkládací kapsy na chytré telefony pro cestující vzadu a nová posuvná zadní středová loketní opěrka se dvěma integrovanými držáky na nápoje a držákem na tablet. Odkládací přihrádky ve výplních předních dveří nabízejí prostor pro předměty, jako je například deštník. Jedním z nových Simply Clever prvků je rovněž elektricky ovládaný kryt zavazadlového prostoru ve voze Superb Combi.Seznam 28 Simply Clever prvků

• Multifunkční ovladače (Smart Dials)
• Držák parkovacího lístku
• Škrabka na led z recyklovaných materiálů ve víčku palivové nádrže
• Držák na tužky, držák mince a úchyt pro odnímatelnou schránku na sluneční brýle v přihrádce před spolujezdcem
• Držák nápojů s Easy Open
• Skládací háčky na tašky v zavazadlovém prostoru
• Háčky na B sloupku
• Ochrana proti natankování nesprávného paliva
• Odjištění opěradla zadního sedadla ze zavazadlového prostoru
• Čtyři upevňovací oka v zavazadlovém prostoru
• Úložné prostory pro reflexní vestu ve všech dveřích
• Ostřikovač zadní kamery
• Držák na 1,5litrovou láhev v předních a zadních dveřích
• Kapsy na mobilní telefon pro cestující vzadu
• USB konektor u vnitřního zpětného zrcátka
• Úložný prostor ve výplni dveří řidiče včetně deštníku z recyklovaných materiálů
• Dva cargo elementy v zavazadlovém prostoru
• Integrovaný trychtýř v uzávěru nádržky ostřikovače
• Elektronická dětská pojistka
• Multifunkční kapsa pod krytem zavazadlového prostoru pro verzi liftback
• Elektricky ovládaný kryt zavazadlového prostoru pro verzi kombi
• Multifunkční kapsa pod krytem zavazadlového prostoru, nově s dodatečnými háčky na tašku
• Odpadkový koš ve výplni dveří
• Paket pro spaní se speciálními opěrkami hlavy a přikrývkou
• Držák tabletu na opěrce hlavy
• Zadní loketní opěrka s integrovaným držákem na nápoje a tablet, nyní podélně nastavitelnáStálé připojení k internetu

Stálé připojení modelu Superb k internetu umožňuje aktualizace infotainmentu „Over-the-Air“, plánování tras online a četné mobilní online služby Škoda Connect. Mezi ně patří proaktivní servis a vzdálený přístup. Ke speciálním funkcím plug-in hybridního modelu Superb Combi iV patří i služba vzdálené nabíjení, ovládaní klimatizace online a plánovač odjezdu. Později bude přidána funkce Plug & Charge. Součástí infotainmentu jsou také aplikace Počasí, Zprávy, Traffication, Kalendář, Nabídky a Pay to Park. Funkce navigace, adaptivní tempomat, dodatečná paleta barev a dodatečné funkce pro ambientní osvětlení a asistent dálkových světel lze pohodlně pořídit online v rámci funkcí na vyžádání.Škoda 8.11.2023

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


Adus s.r.o.

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2024 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar