Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Škoda Scala a Škoda Kamiq - rozsáhlá modernizace

Škoda Auto provedla rozsáhlou modernizaci modelové řady kompaktního vozu Scala a městského SUV Kamiq. Oba modely nabízejí velmi vysokou úroveň aktivní i pasivní bezpečnosti díky tuhým karoseriím a nyní ještě vyspělejší nabídce asistenčních systémů.

S modely Scala a Kamiq získala Škoda Auto pro svou značku nové zákazníky. Scala, praktický hatchback s výrazným vzhledem a bohatou standardní výbavou, nastavila měřítka v kompaktní třídě svým velkorysým vnitřním prostorem a objemem zavazadlového prostoru. Od roku 2019 bylo zákazníkům na 57 trzích po celém světě dodáno téměř 230 000 kusů. Z výrobní linky dosud sjelo více než 351 000 vozů Kamiq, dodáván zákazníkům na 60 trzích po celém světě.


Škoda Auto představuje rozsáhlou modernizaci modelů Scala a Kamiq. Scala nyní vypadá ještě dynamičtěji díky přepracované masce chladiče, užším světlometům a novým předním a zadním nárazníkům s dynamickým designem připomínajícím studii Vision RS. Kamiq má nyní větší, vzpřímenější masku chladiče. Nové nárazníky s výraznými difuzory mu dodávají ještě robustnější vzhled SUV. Pro model Kamiq charakteristické dělené světlomety mají navíc nové proporce. Horní část světlometů je ještě užší, spodní část se zvětšila. Ve spodní části jsou umístěny na přání dodávané Matrix-LED přední světlomety s výraznými šestiúhelníkovými moduly Matrix, které jsou pro modely Kamiq a Scala k dispozici poprvé. U hatchbacku byly krystalické LED moduly navrženy tak, aby evokovaly jiskřivé malé ledové kvádry nebo drahokamy.


Udržitelné materiály a úsporné pohonné jednotky

Škoda Auto opět zvýšila podíl udržitelných materiálů v modelech Scala a Kamiq vyráběných v hlavním závodě v Mladé Boleslavi. Například odtokové kanály pod čelním sklem a obložení podběhů kol jsou vyrobeny z recyklovaných plastů. V interiéru jsou v obložení dveří a ve struktuře střešního obložení použita přírodní rostlinná vlákna z konopí a kenafu. Pro čalounění, podlahu a koberce byly použity recyklované látky.

Nabídka motorů zahrnuje tři moderní jednotky TSI z vysoce účinné generace evo2. Základním motorem je tříválec 1,0 TSI o výkonu 70 kW (95 k) s manuální pětistupňovou převodovkou. Motor 1,0 TSI o výkonu 85 kW (115 k) je k dispozici s manuální šestistupňovou převodovkou nebo sedmistupňovou automatickou převodovkou DSG. Stejnou kombinaci převodovek nabízí také vrcholný čtyřválec 1,5 TSI o výkonu 110 kW (150 k). Ten je vybaven systémem automatického odpojování válců ACT, který automaticky vypíná dva vnitřní válce, pokud není jejich výkon potřeba. Řidič to v praxi nepostřehne a snižuje se tím spotřeba.


Kromě standardních tlumičů je pro oba modely na přání k dispozici paket pro špatné cesty se zvýšenou světlou výškou u modelu Scala o 15 mm. Pro verzi Monte Carlo je k dispozici Sport Chassis Control s možností volby dvou nastavení tlumičů pérování s podvozkem sníženým u modelu Scala o 15 mm a u modelu Kamiq o 10 mm.


Bezpečnost

Modernizované modely Kamiq a Scala jsou vybaveny řadou asistenčních systémů, z nichž některé jsou běžně spojovány s vozy vyšších tříd. Dále tak zvyšují úroveň aktivní a pasivní bezpečnosti těchto dvou kompaktních modelů. Součástí standardní výbavy je například Front Assist s prediktivní ochranou chodců, Asistent udržování jízdního pruhu a rozpoznávání dopravních značek. V případě nehody chrání cestující až devět airbagů.


Nová nabídková struktura

Scala a Kamiq mají novou nabídkovou strukturu, která přináší mimo jiné interiéry známé z elektrických vozů Enyaq. Ty se inspirují světem moderního bydlení a vyznačují se sladěnými barvami a materiály. Nové výbavové stupně Selection, Top Selection a sportovní vrcholnou verzi Monte Carlo doplňují čtyři varianty interiéru. Kromě toho jsou k dispozici pakety výbav na přání v několika kategoriích a několik samostatných položek výbavy na přání. Oblíbené varianty Monte Carlo, které vzdávají hold úspěchům značky Škoda na Rallye Monte Carlo, tradičně vynikají černými designovými prvky a také umělou kůží v dekoru Carbon použitou v interiéru. Virtuální kokpit mini o velikosti 8" a infotainment Media s 8,25“ displejem jsou součástí standardní výbavy všech modelů.Škoda 1.8.2023

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


Adus s.r.o.

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2024 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar