Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Citroën 100 let
Alcar - Konfigurátor kol

Škoda Roomster míří do Ženevy

O novém modelu Škoda Roomster bylo napsáno už hodně. Do jaké míry byly však informace pravdivé, ukáže až světová premiéra na autosalonu v Ženevě, kde bude čtvrtá modelová řada značky Škoda presentována veřejnosti.

Z celkové výstavní plochy 1155 m bude šestici Roomsterům v různých stupních výbavy vyhrazena více než polovina. Roomster se poprvé objevil v roce

2003 jako designová studie na autosalonu ve Frankfurtu. Příznivý ohlas odborné i laické veřejnosti potvrdil, že Škoda Auto disponuje potenciálem i nápady pro netradiční řešení.
Škoda Roomster nabízí bohatý vnitřní prostor při zachování vnějších kompaktních rozměrů. Díky unikátnímu variabilnímu systému zadních sedadel VarioFlex může být interiér koncipován jako čtyř-nebo pětimístný. Zvýšená pozice sezení na zadních sedadlech a panoramatická střecha umožňují výjimečný výhled z vozu.
Již základní verze jsou vybaveny čtyřmi airbagy a poprvé v této kategorii také projektorovými halogenovými světlomety s natáčením. Na hlavních trzích bude Škoda Roomster uvedena letos v létě.

JL

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout
Milotec logo


© 2019 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar