Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Škoda Praktik - užitková verze Roomsteru

Společnost Škoda Auto rozšíří nabídku o nový užitkový vůz Škoda Praktik, jehož výroba a prodej začne na jaře příštího roku. Model vychází ze Škody Roomster a měl by na trhu zaplnit mezeru v modelové řadě užitkových vozidel značky Škoda, neboť naposledy se vyráběla „dodávka“ v provedení Felicia.

 

Jde o dvoumístný automobil s velkým úložným prostorem (objem 1783 l, délka 1555 mm, šířka 1016-1429 mm a výška 987 mm) odděleným od kabiny posuvnou bezpečnostní přepážkou. Škoda Praktik najde uplatnění zejména v rozvážkové službě, u živnostníků a řemeslníků nebo u malých a středních podnikatelů. Škoda Praktik je odvozena z modelu Škoda Roomster, a zachovává si tak jízdní vlastnosti, pohodlí a komfort osobního automobilu. Od v současnosti nabízeného provedení N1 se liší speciálně navrženým nákladovým prostorem.

V kabině řidiče je k dispozici dostatek odkládacího prostoru ve dveřích a před spolujezdcem, včetně držáku na parkovací lístky, držáku láhve ve dveřích a držáku na nápoje ve středové konzole. Užitnou hodnotu interiéru zvyšují odkládací prostory pod sedadly i za nimi.

Sériová výbava obsahuje mimo jiné systém ABS s brzdovým asistentem, dva čelní a dva boční airbagy nebo nastavitelný volant. V nabídce výbavy na přání jsou například elektronický systém kontroly prokluzu kol ASR, mlhová světla s „Corner" funkcí, ovládací modul pro rádio a telefon nebo příprava pro mobilní navigaci.

Interiér vozu je čalouněn odolnou látkou Fresh Onyx a nákladový prostor vybaven trojdílnou skládací podlahou s protiskluzovou úpravou. Místo skel v zadních bočních dveřích jsou použity robustní a odolné plechové výplně. Okno pátých dveří zůstává ze skla a lze ho na přání vybavit bezpečnostní mřížkou.

Škoda Praktik s užitečnou hmotností 560 kg bude v nabídce se dvěma benzinovými - 1,2 12V HTP/51 kW a 1,4 16V/63 kW a jedním dieselovým motorem 1,4 TDI PD/51 kW. Po provedení speciální úpravy může být zvýšena užitečná hmotnost až na 640 kg.

 

JL, 23.10.2006


Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


Milotec logo
CAG - Poctivé české dveře
Katalog Michelin 2017-2018
Adus s.r.o.
Dronejobs.cz
logo rexteam - rally racing czech

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2021 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar