Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Škoda Octavia - interiér a vylepšená výbava infotainmentu

Modernizovaná Octavia nabízí devět variant interiéru, které se vyznačují vyšším podílem využití udržitelných materiálů. Poprvé je k dispozici s 13" centrálním displejem infotainmentu. USB-C konektory mají nově výkon 45 wattů a nabízí tak třikrát větší nabíjecí výkon než dříve.

Vylepšený bezklíčový systém KESSY umožňuje ještě pohodlnější odemykání a zamykání vozu. Do hlasové asistentky Laury bude později standardně integrován chatbot ChatGPT založený na umělé inteligenci.


Modernizovaná Octavia má ještě bohatší standardní výbavu, včetně volně stojícího centrálního 10" infotainmentu a 10" virtuálního kokpitu mini. Poprvé v této modelové řadě je na přání k dispozici také infotainment s 13" displejem. Do hlasové asistentky Laury bude standardně integrován chatbot ChatGPT založený na umělé inteligenci. Integrace ChatGPT do hlasové asistentky Laury přináší řadu nových možností, které dalece přesahují dosavadní úroveň hlasových povelů.

Dvouzónová automatická klimatizace Climatronic je nyní součástí standardní výbavy všech modelů. Od výbavového stupně Selection je v interiéru k dispozici 15wattové bezdrátové rychlonabíjení chytrých telefonů s aktivním chlazením. USB-C konektory mají nyní výkon 45 wattů a nabízí tak třikrát vyšší nabíjecí výkon než dříve. Poprvé se ve voze Octavia objevuje nová funkce bezklíčového systému KESSY, která automaticky odemkne nebo zamkne vozidlo, jakmile řidič s klíčem v ruce vstoupí nebo opustí prostor do vzdálenosti 1,5 metru od vozu.

Nové čalounění a dekorační lišty

Interiér je vybaven novým čalouněním, dekoračními lištami a výplněmi dveří. Nabídková struktura zahrnuje výbavové stupně Essence, Selection, Top Selection, Exclusive Selection, Sportline a RS a devět variant interiéru. V některých z nich jsou použity udržitelné materiály. Příkladem jsou recyklované látky v interiérech Lodge a Sportline nebo udržitelně zpracovaná kůže v interiéru Suite.
Perforovaná kůže interiéru Suite je k dispozici v černé nebo hnědé barvě, což je pro model Octavia vůbec poprvé. K jejímu vyčinění se používají udržitelné materiály, včetně slupek z kávových zrn, které nahrazují tradiční chemikálie. Top ergonomická přední sedadla tohoto interiéru mají navíc certifikaci AGR (Kampaň pro zdravá záda) a ventilační a masážní funkci. Další premiérou pro model Octavia jsou v interiéru a na volantu použité ozdobné lišty v jedinečném odstínu Dark Chrome. Volant má nové logo Škoda.


Nové Simply Clever prvky

Na přání může být Octavia Combi vybavena automatickým odjištěním roletového krytu, který usnadňuje přístup do zavazadlového prostoru. Svou premiéru má také speciální odkládací schránka na středovém tunelu, kam si mohou cestující na zadních sedadlech odložit tašku, kelímek nebo lahev. Multifunkční kapsa v zavazadlovém prostoru má nyní dva variabilní háčky. Držák tabletu na zadní straně předních sedadel je nyní k dispozici také pro sportovní sedadla. Škrabka na led ve víku palivové nádrže nebo deštník v odkládací přihrádce předních dveřích jsou nyní vyrobeny z udržitelných materiálů.Škoda 15.2.2024

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


Adus s.r.o.

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2024 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar