Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Škoda Octavia RS s delším rozvorem pro Čínu

Připravte se na setkání snovým modelem ŠKODA OCTAVIA PRO: Česká automobilka nabízí čínským zákazníkům nejnovější čtvrtou generaci svého bestselleru Octavia v podobě exkluzivní varianty, která je speciálně přizpůsobena čínskému trhu.

S více než 1,4 milionem v Číně prodaných kusů je ŠKODA OCTAVIA klíčovým modelem české značky na jejím největším jednotném trhu. To je také důvod, proč ŠKODA AUTO u nové čtvrté generace modelu OCTAVIA provedla před jeho uvedením na čínský trh exkluzivní úpravy. Nový model, prodávaný pod označením ŠKODA OCTAVIA PRO, se může pochlubit rozvorem prodlouženým o 44 milimetrů na celkových 2 730 milimetrů. Díky tomu se dále zvětšuje již tak velkorysý prostor interiéru evropské verze modelu OCTAVIA a nová varianta se stává opravdovým prostorovým králem. Její celková délka vzrostla o 64 milimetrů na 4 753 milimetrů a ŠKODA OCTAVIA PRO je tak o 78 milimetrů delší než OCTAVIA třetí generace, která se bude v Číně nadále prodávat souběžně s novinkou.


Emotivní design a nárazníky ve stylu RS

Dynamický vzhled modelu OCTAVIA PRO podtrhují přední a zadní nárazníky ve stylu sportovní verze OCTAVIA RS v kombinaci s černou střechou, černými vnějšími zpětnými zrcátky a koly z lehkých slitin o průměru až 18 palců. Přední i zadní světlomety mají ostré rysy s typickými krystalickými prvky značky ŠKODA a jsou standardně vybaveny technologií LED.Víceúrovňový přístrojový panel

Nové architektuře interiéru dominuje víceúrovňový přístrojový panel a samostatně umístěný centrální displej s různě barevnou plochou pod ním, připomínající obrysy masky ŠKODA. Dotykový displej má úhlopříčku obrazovky 12 palců. Díky stálému připojení k internetu poskytují infotainmenty nejnovější generace přístup k mnoha mobilním online službám.
Dalším digitálním a individuálně přizpůsobitelným systémem je na přání dostupný virtuální kokpit s úhlopříčkou obrazovky 10,25 palce. Lze jej doplnit head-up displejem, který promítá na čelní sklo do řidičova bezprostředního zorného pole údaje, jako jsou aktuální rychlost, navigační pokyny, dopravní značky a aktivované asistenční systémy. Multifunkční sportovní volant je tříramenný, s tlačítky a rolovacími ovladači. Model OCTAVIA PRO nabízí také mnoho sofistikovaných komfortních prvků, jako jsou například přední sedadla, která kromě vyhřívání a elektrického polohování nabízejí také ventilaci, či elektrické ovládání dveří zavazadlového prostoru.


Inovativní asistenční systémy


ŠKODA OCTAVIA PRO je vybavena inovativními asistenčními systémy, třeba funkcí varování při vystupování, která cestující při otevírání dveří upozorňuje na vozidla nebo cyklisty blížící se zezadu. Nový model poskytuje řidičům asistenci při udržování a změně jízdního pruhu a v případě potřeby zahájí i nouzové zastavení. V nabídce nechybí ani adaptivní tempomat. K bezpečnému ovládání automobilu přispívá rovněž pokročilá víceprvková náprava, jejíž naladění těží z technických znalostí skupiny Volkswagen.

Pohon zajišťuje efektivní motor 1,4 TSI s výkonem 110 kW (150 k) a točivým momentem 250 Nm, spojený se sedmistupňovou převodovkou DSG s technologií shift-by-wire. To znamená, že při výběru převodového stupně malým ovladačem na středové konzoli komunikuje systém s převodovkou elektronicky, nikoli mechanicky.Škoda 15.3.2021

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


Milotec logo
CAG - Poctivé české dveře
Katalog Michelin 2017-2018
Adus s.r.o.
Dronejobs.cz
logo rexteam - rally racing czech

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2021 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar