Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Škoda Kushaq pro indický trh

ŠKODA KUSHAQ je navržena na míru požadavkům indických zákazníků. Vyniká výrazným, robustním designem se zvláštním nádechem Indie. Zvýšená světlá výška, velká kola a inovativní design dodávají vozu harmonický vzhled.

ŠKODA KUSHAQ převzala mnoho prvků z výrazné studie VISION IN v téměř nezměněné podobě. Výrazná příď a velká kapota motoru dávají při čelním pohledu najevo, že vůz patří do rodiny vozů SUV. Lamely široké masky chladiče jsou v lesklé černé barvě. Chromovaný rámeček masky chladiče zasahuje až k předním světlometům. Horní část robustního předního nárazníku je lakována v barvě vozu, spodní část je v černé barvě.


Prvky v nárazníku a střešní nosič jsou od výbavového stupně Ambition ve stříbrné barvě. Výbava Active nabízí černý střešní nosič. Plochá linie střechy a Tornado linie ve výši klik dveří vůz opticky prodlužují. Mohutné podběhy kol dodávají dynamický vzhled. Tento pocit umocňují černé boční prahy s černými plastovými kryty. Výbava Style nabízí také chromované lišty kolem bočních oken a chromované kliky dveří. Ve spodní části zadního nárazníku se nachází robustní difuzor, který je od výbavového stupně Ambition stříbrný.


KUSHAQ, který je postaven na bázi modulární platformy MQB-A0-IN upravené společností ŠKODA AUTO, se díky inovativnímu designu a ideálním rozměrům hodí do indických velkoměst.
Délka vozu činí 4 221 mm, šířka 1 760 mm a výška 1 612 mm. Díky rozvoru 2 651 mm, který paří k největším ve své třídě, a světlé výšce 188 mm vypadá vůz opticky větší. ŠKODA KUSHAQ nabízí velkorysý prostor pro pět cestujících a velký zavazadlový prostor o objemu 385 l. Základní výbava Active je standardně vybavena 16“ ocelovými koly Lhotse. Součástí výbavy Ambition jsou 16“ kola z lehké slitiny Grus. Verze Style je standardně vybavena dvoubarevnými 17“ koly z lehké slitiny Atlas, které dodávají vozu optické akcenty.


LED technologie

Ostře řezané přední světlomety jsou dvoudílné. Od výbavy Ambition se v horní části světlometů za krystalickým sklem nachází jeden LED modul pro potkávací a dálkové světlo a úzká LED lišta ve tvaru L pro světlo denního svícení. Směrové světlo a mlhové světlomety, které se nachází ve spodní části světlometů, využívají klasické žárovky. U výbavy Active, která využívá halogenové žárovky, se ve spodním díle světlometů nachází světlo denního svícení. Zadní světla s typickými krystalickými prvky ukazují ve spojení s odrazkami pro značku ŠKODA typický tvar koncových světel ve tvaru písmene C. Koncová a brzdová světla jsou také vybavena výraznými, rychle reagujícími LED diodami. Ve výbavovém stupni Style mají koncová světla kromě klasických žárovek také dodatečný LED modul.


Interiér zdobí centrální, volně stojící dotyková obrazovka infotainmentu. Spodní část přístrojové desky kopíruje tvar masky chladiče. Na přístrojové desce vytvořili designéři speciální odkládací prostor.. Do tohoto víceúčelového odkládacího prostoru může řidič umístit talisman, který musí být pevně připevněn. Součástí standardní výbavy je dvouramenný multifunkční volant v novém designu. Od výbavy Ambition je věnec volantu potažen kůží. U vozů s automatickou převodovkou nebo DSG je vybaven také páčkami řazení. Všechny verze nabízí v interiéru mnoho odkládacích prostor o celkovém objemu 26,2 l.Příjemné osvětlení a elegantní vzhled

Již základní verze nabízí ambientní osvětlení v bílé barvě a LED vnitřní čtecí lampičky vpředu a vzadu. Vyšší verze ambientního osvětlení, nabízená od výbavového stupně Ambition, osvětluje také přístrojovou desku a kliky dveří. Od výbavového stupně Ambition má KUSHAQ chromované vnitřní kličky dveří a koženou hlavici řadicí páky. Elegantní interiér Style nabízí vyšší verzi chrom paketu, která obsahuje chromované prvky na dekorační liště na přístrojové desce, na rámečku okolo řadicí páky a tlačítku ovládání ruční brzdy. Standardně dodávaná přední sedadla s funkcí ventilace, středová loketní opěrka a loketní opěrky dveří jsou potažené umělou kůží.


Motory TSI

Modulární platforma MQB-A0-IN upravená speciálně pro indický trh umožňuje použití moderních a úsporných motorů TSI. Benzinové motory s přímým vstřikováním paliva nabízí díky nízké spotřebě paliva dlouhý dojezd. Základní motor 1,0 TSI má výkon 85 kW (115 k). Přední kola pohání šestistupňová manuální převodovka nebo šestistupňová automatická převodovka.
Motor 1,5 TSI disponuje výkonem 110 kW (150 k) a stejně jako 1,0 TSI pohání přední kola šestistupňová manuální převodovka. K dispozici je také sedmistupňová automatická převodovka DSG, která skvěle kombinuje sportovní charakter a komfort.


Asistenční systémy

Díky rozsáhlým prvkům aktivní a pasivní bezpečnosti a mnoha komfortním asistenčním systémům nabízí KUSHAQ vysokou úroveň ochrany pro všechny cestující. Systém ESC, který je součástí všech, zajišťuje vždy bezpečnou jízdu. V případě nehody zabrání multikolizní brzda, aby nedošlo k následným kolizím. V případě nehody chrání cestující ve voze až šest airbagů, mezi které patří airbag řidiče a spolujezdce a na přání dodávané hlavové a boční airbagy vpředu. Všechny hlavové opěrky jsou výškově nastavitelné. Prostřední sedadlo vzadu je vybaveno tříbodovým bezpečnostním pásem. Zadní sedadla jsou standardně vybavena úchyty ISOFIX a TopTether pro připevnění autosedačky.Mnoho asistenčních systém, z nichž některé jsou nabízeny na přání, zajišťují vyšší úroveň komfortu. K dispozici je asistent při rozjezdu do kopce, ale také tempomat. Světelný a dešťový senzor zase v případě potřeby automaticky zapíná potkávací světla a stěrače. Při parkování pomáhají standardně dodávané parkovací senzory vzadu. Vyšší výbavové stupně nabízí navíc zadní parkovací kameru a parkovací senzory vpředu. Na přání je nabízen systém monitorování tlaku v pneumatikách.
Škoda 21.3.2021

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


Milotec logo
CAG - Poctivé české dveře
Katalog Michelin 2017-2018
Adus s.r.o.
Dronejobs.cz
logo rexteam - rally racing czech

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2021 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar