Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Škoda Kodiaq II - nové offroadové designové prvky

Díky nové přídi, novým offroadovým designovým prvkům a šestihranné masce chladiče má nyní ŠKODA KODIAQ ještě robustnější vzhled. Ve výbavových stupních Ambition a Style má KODIAQ na předním a zadním nárazníku lišty s hliníkovým dekorem.

Nové spoilery zlepšují aerodynamické vlastnosti vozu a zajišťují součinitel odporu vzduchu cx od 0,31. LED přední světlomety, které jsou nyní užší než u předchůdce, jsou poprvé dostupné také v Matrix-LED verzi a zaručují výraznější vzhled. ŠKODA KODIAQ má rovněž nová kola z lehké slitiny o průměru až 20". Modely KODIAQ L&K a KODIAQ SPORTLINE mají specifický vzhled.


Kapota motoru byla nad podběhy předních kol výrazně zvýšena. Šestihranná maska chladiče je vzpřímenější a přední světlomety jsou užší než u předchůdce, přičemž i základní verze je vybavena LED technologií.


KODIAQ poprvé nabízí Matrix-LED přední světlomety, které zajišťují vždy dobrou viditelnost. Matrix-LED přední světlomety jsou dostupné na přání od výbavy Style. U modelů L&K a RS jsou součástí standardní výbavy. Pokud je nový KODIAQ vybavený Matrix-LED předními světlomety, nemá samostatná přední mlhová světla. Místo toho Matrix-LED přední světlomety disponují funkcí světla do špatného počasí, což je jeden z režimů světel, který pomáhá zlepšit osvětlení vozovky při zhoršené viditelnosti. Funkce se zapíná vytažením spínače světel do první polohy.


Nový přední a zadní nárazník

Nový design má také přední i zadní nárazník. Přední nárazník je lakovaný v barvě vozu a v jeho spodní části se nachází nasávací otvor s novou krystalickou mřížkovanou strukturou po stranách ohraničený designovým prvkem ve tvaru písmene L, který naznačuje vzduchové clony Air Curtain. Součástí výbavy Ambition a Style je aerodynamický černý přední spoiler s lištou hliníkového vzhledu. Užší, ostře řezaná Top LED zadní světla jsou součástí standardní výbavy – jsou vybavena animovanými ukazateli směru a uvítacím efektem. Zadní světla mají krystalické prvky a ukazují typický tvar koncových světel ve tvaru písmene C.Černě lakovaný střešní spoiler


Nový černě lakovaný střešní spoiler vůz opticky rozšiřuje. Společně s bočními finlety zlepšuje střešní spoiler aerodynamické vlastnosti a pomáhá tak snižovat emise CO2. Zadní difuzor má lištu s hliníkovým dekorem. Skulpturální zadní nárazník je lakovaný v barvě vozu a třetí brzdové světlo je zabudováno ve spoileru. Dynamický vzhled modelu a jeho šíři podtrhuje sklo pátých dveří, které je nyní plošší. K robustnímu vzhledu přispívají také výrazné černé boční prahy z odolného plastu a mohutné přední a zadní podběhy kol s nápadnými lištami. KODIAQ je vybaven koly z lehké slitiny o průměru 17" až 20". 20" kola z lehké slitiny Sagitarius, která jsou exkluzivně nabízena pro model KODIAQ RS, a 19" kola z lehké slitiny Procyon mají odnímatelné kryty, které zlepšují jejich aerodynamické vlastnosti.


Objem zavazadlového prostoru až 2 065 l

Délka vozu činí 4 697 mm, šířka 1 882 mm a rozvor 2 790 mm. Díky na přání dostupné třetí řadě sedadel nabízí KODIAQ místo až pro sedm cestujících. Základní objem zavazadlového prostoru je u pětimístné verze 835 l, po sklopení zadních sedadel pak 2 065 l.ŠKODA KODIAQ SPORTLINE

Model KODIAQ SPORTLINE charakterizuje například černě lakovaný rámeček masky chladiče s matně černými lamelami. Lišty kolem bočních oken, kryty vnějších zpětných zrcátek, střešní ližiny a nápisy na pátých dveřích jsou rovněž lakované v černé barvě, zatímco výrazné koncovky výfuku a lišta nad zadním difuzorem jsou chromované. Přední a zadní nárazník a boční prahy jsou lakované v barvě karoserie. Součástí standardní výbavy modelu KODIAQ SPORTLINE jsou také 19" antracitová kola z lehké slitiny Triglav, Top LED zadní světla
s animovanými ukazateli směru i uvítacím efektem a zatmavená boční okna a sklo pátých dveří. Na předních blatnících se nachází plaketa s nápisem SPORTLINE.ŠKODA KODIAQ L&K

Model KODIAQ L&K charakterizují rámeček a lamely masky chladiče a lišty kolem bočních oken v chromovaném provedení. Střešní ližiny jsou stříbrné a přední a zadní nárazník spolu s bočními prahy jsou lakované v barvě karoserie. Koncovky výfuku a lišta umístěná nad zadním difuzorem jsou chromované. Součástí standardní výbavy varianty L&K jsou zatmavená boční okna a sklo pátých dveří, Top LED zadní světla s animovanými ukazateli směru a uvítacím efektem, Matrix-LED přední světlomety a 19" antracitová kola z lehké slitiny Sirius. Na předních blatnících jsou plakety s nápisem Laurin & Klement.
Škoda 1.7.2021

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


CAG - Poctivé české dveře
Katalog Michelin 2017-2018
Adus s.r.o.
logo rexteam - rally racing czech

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2022 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar