Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Škoda Kodiaq 2.0 TDi začíná na 1 040 000 Kč

Druhá generace modelu Škoda Kodiaq vstupuje na český trh. Prozatím je k dostání s motorem 2,0 TDI 110 kW ve spojení s automatickou sedmistupňovou převodovkou a pohonem předních kol, ostatní motorizace budou nabíhat v průběhu roku 2024

Nová generace modelu Kodiaq navazuje na úspěšného předchůdce, jehož se od roku 2016 vyrobilo téměř 850 000 kusů. Novinka posouvá ekologii na vyšší úroveň a přichází s novým konceptem interiéru. Dynamický vzhled těží z prvků designového jazyka Modern Solid, který se stane poznávacím znamením všech budoucích vozů Škoda. Vylepšená aerodynamika umožnila snížení součinitele odporu vzduchu cx na hodnotu 0,282. Mírné navýšení vnějších rozměrů přispělo k ještě většímu vnitřnímu prostoru. Kromě místa pro cestující se zvětšil také zavazadelník. V pětimístné verzi má objem 910 l (resp. 2105 l po sklopení zadních sedadel), v sedmimístné činí tyto hodnoty 340 l (resp. 845 l se sklopenou třetí řadou sedadel).


Bohatá standardní výbava


Jako první se do prodeje na tuzemském trhu dostává motorizace 2,0 TDI 110 kW, standardně k dispozici se sedmistupňovou převodovkou DSG a pohonem předních kol. Bohatá základní výbava Selection zahrnuje například LED přední světlomety s asistentem dálkových světel, hlídání mrtvého úhlu, asistent udržování jízdního pruhu, asistent rozjezdu do kopce, rozpoznávání dopravních značek s hlídáním rychlosti, parkovací senzory vpředu a vzadu, parkovací kameru, 10palcový virtuální kokpit, světelný i dešťový senzor, třízónovou klimatizaci Climatronic, vyhřívání předních sedadel, bezdrátové nabíjení telefonu a mnoho dalších komfortních i bezpečnostních prvků.

Doporučená prodejní cena začíná na 1 040 000 Kč včetně DPH. Na výběr je 9 barev karoserie včetně nové zlaté Bronx, a komu by nestačila 17palcová litá kola Paget, může zvolit 19palcové alternativy. Standardní látkový interiér Loft lze na přání nahradit interiérem Lounge, Suite v černém nebo hnědém provedení. Připraveno je také několik tematických paketů a řada dalších položek na přání včetně tažného zařízení s asistencí pro jízdu s přívěsem.


Škoda Auto 9.11.2023

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


Adus s.r.o.

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2024 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar