Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Škoda Kodiaq (IV) - pohonné jednotky EVO

Moderní úsporné motory pocházejí z nové generace Evo. Dva vznětové a tři zážehové motory pokrývají výkonové spektrum od 110 kW (150 k) do 180 kW (245 k). Proces Twin Dosing, který se objevuje u obou dieselů, snižuje během úpravy výfukových plynů emise oxidů dusíku (NOx) až o 80 %.

Během takzvaného procesu Twin Dosing dochází k vstřikování AdBlue® před dva SCR katalyzátory, které jsou řazené za sebou. Oproti předchozím motorům byla optimalizována klikový hřídel a provedeny změny ve vedení výfukových plynů, v turbodmychadle, vstřikovací soustavě a systému řízení provozní teploty motoru, což vede ke snížení spotřeby. Výkonnější varianta vznětového motoru má také lehčí písty z hliníkové slitiny a turbodmychadlo chlazené vodou. Motor 2,0 TDI o výkonu 110 kW (150 k) je k dispozici s pohonem předních nebo všech kol. Motor 2,0 TDI o výkonu 147 kW (200 k) nabízí standardně pohon všech kol. Oba diesely se pojí se sedmistupňovou automatickou převodovkou DSG.


Zážehový motor 1,5 TSI s pohonem předních kol

Zážehové motory generace Evo jsou ještě účinnější než jejich předchůdci. Vysoký vstřikovací tlak až 350 bar zajišťuje nižší hydraulické ztráty a nižší spotřebu paliva. Motor 1,5 TSI je také vybaven technologií aktivního řízení válců (ACT), která při nízké zátěži automaticky odpojuje dva válce a snižuje tak spotřebu.


Základní motor řady KODIAQ je dodáván výhradně s pohonem předních kol a jako jediný se pojí s manuální šestistupňovou převodovkou. Na přání je dodávaná sedmistupňová automatická převodovka DSG. Ta je společně s pohonem všech kol součástí standardní výbavy u motoru 2,0 TSI o výkonu 140 kW (190 k). Stejnou výbavu má také motor 2,0 TSI o výkonu 180 kW (245 k), který model KODIAQ nabízí poprvé a který pohání sportovní vrcholný model KODIAQ RS.Škoda 16.4.2021


Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


Milotec logo
CAG - Poctivé české dveře
Katalog Michelin 2017-2018
Adus s.r.o.
Dronejobs.cz
logo rexteam - rally racing czech

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2021 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar