Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Škoda Kodiaq (II) - nová příď a výraznější vzhled

Úspěšné ŠKODA KODIAQ má díky optickým úpravám ještě robustnější vzhled. Vylepšena byla i aerodynamika. Zvýšená, výrazná kapota motoru a nová, vzpřímenější maska chladiče zvýrazňují celkový vzhled vozu.

Příď je nyní výraznější, kapota motoru byla zboku nad podběhy předních kol výrazně zvýšena. Šestihranná maska chladiče, kterou zdobí mohutné dvojité lamely, je vzpřímenější. Na masku navazují standardně dodávané full LED přední světlomety. Ty jsou užší než u předchůdce a společně s mlhovými světlomety umístěnými pod nimi nebo se samostatným LED modulem v případě vyšší verze světlometů tvoří nezaměnitelnou čtyřokou tvář. Charakteristický vzhled je ještě patrnější v noci, kdy po zapnutí potkávacích světel ve verzi s Matrix-LED technologií současně svítí dva LED moduly.


KODIAQ poprvé s Matrix-LED

KODIAQ poprvé nabízí inovativní Matrix-LED přední světlomety, které jsou od výbavového stupně Style dostupné na přání. U model SPORTLINE, L&K a RS jsou součástí standardní výbavy.

Umožňují mít neustále rozsvícena dálková světla, aniž by byli oslněni ostatní řidiči. Pokud kamera v čelním skle rozpozná vozidla či osoby a objekty s reflexními prvky, inteligentní světla automaticky zajistí, aby nedošlo k jejich oslnění. Matrix-LED světlomety také nabízí rozličné režimy svícení pro různé jízdní situace a povětrnostní podmínky, například pro jízdu ve městě, na dálnici, při dešti nebo v mlze. Základní verze LED světlometů má oddělené LED moduly potkávacích a dálkových světel a světel denního svícení, obrysového světla a směrovek. Pod nimi se nacházejí mlhové světlomety s halogenovými světly.


Nový přední a zadní nárazník

Nový design má přední i zadní nárazník. Trojrozměrný přední nárazník je lakovaný v barvě vozu. Ve spodní části se nachází nasávací otvor s krystalickou mřížkovanou strukturou, po stranách ohraničený designovým prvkem ve tvaru písmene L, který naznačuje vzduchové clony Air Curtain.

Přední nárazník zakončuje aerodynamický černý přední spoiler s lištou hliníkového vzhledu. Stejnou lištu má také zadní difuzor. Skulpturální zadní nárazník je rovněž lakovaný v barvě vozu. Černá lišta umístěná pod širokou nákladovou hranou s dvěma krystalickými reflektory podtrhuje šíři vozu. KODIAQ RS má nyní vlastní, specifický přední nárazník s dynamickým vzhledem.


Černě střešní spoiler a LED zadní světla

Nový černě lakovaný střešní spoiler vůz opticky rozšiřuje. Společně s černě lakovanými bočními finlety, které jsou známé také z výroby letadel, zlepšuje boční spoiler aerodynamické vlastnosti a pomáhá tak snižovat emise CO2. Ve spoileru je zabudováno třetí brzdové světlo. Dynamický vzhled vozu podtrhuje sklo pátých dveří, které je nyní plošší, a také užší, ostře řezaná Top LED zadní světla, která jsou součástí standardní výbavy. Ta jsou také vybavena dynamickými směrovými světly a animovaným uvítacím režimem. Zadní světla mají krystalické prvky a ukazují typický tvar koncových světel ve tvaru písmene C.


Nová koa až 20"

Robustní vzhled podtrhují výrazné černé boční prahy z odolného plastu a mohutné přední a zadní podběhy kol s nápadnými černými plastovými lištami. KODIAQ je vybaven koly z lehké slitiny o průměru 17" až 20", která podtrhují robustní vzhled. Aero kola o velikosti 18" až 20" navíc snižují odpor vzduchu. Nová 20" broušená kola z lehké slitiny Sagitarius v černé metalické barvě vozu KODIAQ RS mají aerodynamické plastové kryty. Nová jsou také 18" kola z lehké slitiny Askella, 19" kola z lehké slitiny Cursa a 20" kola z lehké slitiny Merope.
Škoda 14.4.2021

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


Milotec logo
CAG - Poctivé české dveře
Katalog Michelin 2017-2018
Adus s.r.o.
Dronejobs.cz
logo rexteam - rally racing czech

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2021 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar