Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Škoda Karoq - výraznější vzhled a vylepšená aerodynamika

Modernizovaná verze modelu KAROQ přináší vylepšený design, trvale udržitelné materiály, nové technologie a úsporné motory nové generace Evo. Od uvedení na trh v roce 2017 bylo vyrobeno již více než půl milionu vozů KAROQ.

V roce 2017 představila ŠKODA AUTO své druhé SUV, model KAROQ. S počtem více než půl milionu prodaných vozů je KAROQ nosným pilířem modelové palety značky ŠKODA. Modernizovaná verze modelu KAROQ přináší vylepšený design, trvale udržitelné materiály, nové technologie a úsporné motory nové generace Evo.


Modernizovaná verze přináší vylepšený emocionální jazyk značky ŠKODA a krystalické prvky. Širší, šestihranná maska chladiče, nový přední a zadní nárazník a užší, ostře řezaná LED přední a zadní světla, dodávají vozu nový vzhled. Světla pro denní svícení jsou nyní dvoudílná. Poprvé KAROQ nabízí na přání Matrix-LED přední světlomety. Díky novým kolům z lehké slitiny s aerodynamickými kryty, prodlouženému střešnímu spoileru, bočním finletům po stranách zadního okna a novým krytům umístěným na podvozku se zlepšily aerodynamické vlastnosti. Hodnota součinitele odporu vzduchu se tak snížila o více než 9 % na cx 0,30. Zároveň se snížily emise CO2. Aktivní a pasivní bezpečnost vozu zvyšuje rozšířená nabídka moderních asistenčních systémů.


Vzhled interiéru umocňují nové dekorační lišty a nové potahy, včetně těch z trvale udržitelných materiálů. Potahy sedadel z ECO látky, které jsou dostupné na přání, jsou vyrobeny z vláken získaných z recyklovaných PET lahví. Vyšší úroveň komfortu přináší na přání dostupné rozšířené ambientní LED osvětlení, které nově osvětluje i výplně zadních dveří v deseti různých barvách, a elektricky ovládané sedadlo spolujezdce s pamětí. ŠKODA KAROQ je k dispozici ve výbavových stupních Ambition, Style, Style Exclusive a také ve verzi SPORTLINE a SPORTLINE Exclusive. Varianta SPORTLINE, která se poprvé objevila v roce 1992 u vozu ŠKODA FAVORIT, je tak již 30 let pevnou součástí výbavových řad.


Pět úsporných motorů generace

Modernizovaná ŠKODA KAROQ nabízí pět úsporných motorů generace Evo koncernu Volkswagen. Dva naftové a tři benzinové motory pokrývají výkonové spektrum od 81 kW (110 k) do 140 kW (190 k). Motor 2,0 TSI o výkonu 140 kW (190 k) je určený výhradně pro model KAROQ SPORTLINE a je standardně vybaven pohonem všech kol. Motor 2,0 TDI o výkonu 110 kW (150 k) je s pohonem všech kol k dispozici na přání.Škoda 4.4.2022

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


CAG - Poctivé české dveře
Katalog Michelin 2017-2018
Adus s.r.o.
logo rexteam - rally racing czech

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2022 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar