Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Škoda Karoq - výraznější design (I)

Modernizovaný KAROQ přináší vylepšený design vozů SUV značky ŠKODA. Širší šestihranná maska chladiče a nový přední nárazník dodávají modelu robustní vzhled.

Nový protažený střešní spoiler opticky prodlužuje karoserii a spolu se vzduchovými clonami Air Curtain na předním nárazníku, aerodynamickými koly z lehkých slitin a novými kryty umístěnými na podvozku snižuje součinitel odporu vzduchu o více než 9 % na hodnotu cx 0,30. Přední světlomety, které jsou nyní užší než u předchůdce, mají nové uspořádání se čtyřokou tváří a jsou poprvé dostupné také v Matrix-LED verzi. Užší jsou i zadní světla.
Modernizovaný KAROQ je k dispozici ve výbavových stupních Ambition, Style, Style Exclusive a také ve verzi SPORTLINE a SPORTLINE Exclusive.


Délka vozu činí 4 390 mm, šířka je 1 841 mm. Výška činí u verze s pohonem předních kol 1 603 mm, resp. 1 608 mm u verze s pohonem všech kol. Rozvor u verze s pohonem předních kol je 2 638 mm, resp. 2 630 mm u 4x4. Objem zavazadlového prostoru dosahuje se standardními sedadly hodnoty 521 l. Při sklopených zadních sedadlech vzroste na 1 630 l. V kombinaci se systémem zadních sedadel VarioFlex, který je k dispozici na přání, činí objem zavazadlového prostoru 588 l, resp. 1 605 l při sklopených zadních sedadlech. Po vyjmutí zadních sedadel naroste objem na 1 810 l.


Pod širší šestihrannou maskou chladiče vytváří vizuální dojem nový trojrozměrný nárazník lakovaný v barvě karoserie. V jeho spodní části se nachází široký nasávací otvor s krystalickou mřížkovanou strukturou po stranách ohraničený designovým prvkem ve tvaru písmene L, který naznačuje vzduchové clony Air Curtain. Příď zakončuje robustní černý přední spoiler. Vzduchové clony Air Curtain v předním nárazníku usměrňují tok vzduchu kolem předního nárazníku a snižují tak víření a proudění vzduchu v podbězích kol. V kombinaci s pohonem všech kol je KAROQ poprvé vybaven aerodynamickými kryty palivové nádrže, které zakrývají také zadní nápravu a pomáhají snižovat odpor vzduchu pod vozem.Na masku chladiče navazují přední světlomety, které jsou užší než u předchůdce. Světla pro denní svícení jsou nyní dvoudílná. ŠKODA KAROQ poprvé na přání nabízí Matrix-LED přední světlomety se dvěma LED moduly pro potkávací a dálková světla umístěnými nad sebou. Výrazný vzhled se čtyřokou tváří je ještě patrnější v noci po zapnutí potkávacích světel. Základní verze LED světlometů má oddělené LED moduly pro potkávací a dálková světla v horní části. Pod nimi se nacházejí mlhové světlomety. Top LED zadní světla jsou součástí standardní výbavy – jsou vybavena animovanými ukazateli směru a jedinečným uvítacím efektem. Zadní světla mají krystalické prvky a odkazují na typický tvar koncových světel ve tvaru písmene C.


Prodloužený zadní spoiler lakovaný v barvě vozu, kterým jsou vybaveny stupně Style a SPORTLINE, dodává vozu dynamičtější charakter. Společně s bočními finlety upravuje střešní spoiler víření vzduchu za vozem, zlepšuje aerodynamické vlastnosti a pomáhá tak snižovat emise CO2.


Aerodynamické vlastnosti vylepšují také kola z lehké slitiny ve třech nových variantách. 17" kola Scutus, která jsou součástí výbavového stupně Style, a 19" kola Sagitarius jsou k dispozici ve stříbrném nebo leštěném antracitovém provedení. Obě varianty mají stejně jako 18" kola Procyon aero kryty, které snižují víření vzduchu v oblasti kol. Disky Scutus mají aero kryty v černé matné barvě, ostatní kola mají navíc aero kryty v černě lesklém a antracitovém provedení. Aerodynamický tvar mají také nová, na přání dodávaná černá leštěná 18" kola Miran. Nový zadní nárazník je lakovaný v barvě karoserie a černý plastový zadní difuzor má výrazný tvar.


ŠKODA KAROQ nabízí devět barev karoserie, včetně nových metalických odstínů oranžová Phoenix a šedá Graphite. V nabídce jsou dále metalické odstíny stříbrná Brilliant, červená Velvet, bílá Moon, modrá Lava a černá Magic a nemetalické barvy modrá Energy a šedá Steel.Škoda 5.4.2022

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


CAG - Poctivé české dveře
Katalog Michelin 2017-2018
Adus s.r.o.
logo rexteam - rally racing czech

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2022 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar