Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Škoda Karoq - vylepšené asistenční systémy a devět airbagů

KAROQ nabízí vylepšené asistenční systémy a až devět airbagů. Travel Assist kombinuje několik asistenčních systémů, mezi které patří například Prediktivní tempomat, Adaptivní vedení v jízdním pruhu nebo vylepšená verze Rozpoznávání dopravních značek. Proaktivní ochrana cestujících je k dispozici na přání.

Cestující chrání v případě nehody až devět airbagů. Součástí standardní výbavy jsou airbagy řidiče a spolujezdce, boční airbagy vpředu, hlavové airbagy a kolenní airbag řidiče. Boční airbagy vzadu jsou nabízeny na přání společně s Proaktivní ochranou cestujících v rámci paketu Ochrana cestujících. Pokud vůz vyhodnotí nebezpečnou situaci, systém automaticky zavře otevřená okna nebo panoramatickou střechu, spustí varovná světla a předepne bezpečnostní pásy předních sedadel. Pokud dojde k nárazu vůz na místě zastaví multikolizní brzda a zabrání tak dalšímu pohybu vozidla. V případě dopravní nehody informuje systém eCall+ záchranné složky nově také o počtu osob ve voze a průběhu nehody.


Součástí standardní výbavy je Front Assist s funkcí nouzové brzdy a prediktivní ochranou chodců. Travel Assist, který je k dispozici na přání, sdružuje několik asistenčních systémů a jeho součástí je například Prediktivní tempomat. Ten zpracovává kromě údajů kamery za čelním sklem i data z navigačního systému a s předstihem upravuje rychlost např. před kruhovým objezdem nebo dle rychlostních limitů. Pokud je KAROQ vybaven automatickou převodovkou DSG, dokáže systém vůz samočinně zastavit, a jestliže stání nepřekročí dobu tří sekund, zajistí také opětovný automatický rozjezd vozidla.Součástí Travel Assistu je i vylepšená verze Rozpoznávání dopravních značek, dále Adaptivní vedení v jízdním pruhu, které rozpozná nejen jízdní pruhy, ale i žluté čáry při stavebních pracích nebo dopravní kužely, Asistent při jízdě v koloně a Nouzový asistent. Travel Assist také pomocí Detekce držení volantu minimálně každých 15 sekund kontroluje, zda má řidič neustále ruce na volantu, a v případě náhlé zdravotní indispozice řidiče tak dokáže zjistit, že vozidlo nikdo neovládá. Pokud taková situace nastane, zasáhne Nouzový asistent, který zapne varovná světla a v rámci jízdního pruhu, ve kterém automobil jede, začne brzdit až do úplného zastavení.Škoda 11.4.2022

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


CAG - Poctivé české dveře
Katalog Michelin 2017-2018
Adus s.r.o.
logo rexteam - rally racing czech

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2022 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar