Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Škoda Kamiq v prvních skicách

Dvě exkluzivní skici poprvé ukazují design nového modelu ŠKODA KAMIQ. Městské SUV svým robustním vzhledem dále rozvíjí úspěšný designový jazyk vozů SUV značky ŠKODA a rozšiřuje jej o nové prvky.

Mezi ně patří dělené přední světlomety se světly pro denní svícení nad hlavními světlomety, které jsou ve voze značky ŠKODA použity vůbec poprvé.

Široká a svislá maska chladiče dodává přední části městského SUV robustní a sebevědomý vzhled. Masku vyplňují zdvojená žebra a kapota motoru navazuje na příď charakteristickou linií, která se také opakuje na všech současných SUV značky.. Offroadový charakter vozu zvýrazňuje robustní přední spoiler stříbrné barvy. Nejvýraznějším prvkem na přídi vozu jsou nově uspořádané a ve voze značky ŠKODA poprvé použité dělené LED-světlomety, u kterých jsou proužky světel pro denní svícení umístěny nad hlavními světlomety. Kromě toho má KAMIQ, jako první ŠKODA, dynamické ukazatele změny směru jízdy vpředu i vzadu. Hodnotný vzhled vozu posiluje krystalická struktura světlometů a světelné LED-zdroje.Vysoká a masivně působící kapota motoru je důležitou součástí boční linie vozu. Robustní vzhled posiluje zvýšená světlá výška, velká kola a difuzor. Vůz působí dynamickým a sportovním dojmem díky vyváženým proporcím, čistým plochám a modernímu a zároveň nadčasovému designu. Nápadná a jasně vykreslená záď ukazuje novou interpretaci pro značku ŠKODA typického tvaru koncových světel ve tvaru písmene C a krystalické tvary, podobné těm na předních světlometech.

Světová premiéra nového modelu ŠKODA KAMIQ se bude konat od 5. do 17. března 2019 na autosalonu v Ženevě.


Rozhovor s designérem ŠKODA AUTO Anttim Mikaelem Saviem:

Jaký význam má tvorba skic v procesu navrhování vozu?

Je důležitou součástí tohoto procesu. Všechny návrhy vozu začínají na papíře, je to nejrychlejší způsob komunikace. Tvorba skic je vlastně přenášení myšlenek do vizuální podoby. Skica naznačuje, jak se bude vyvíjet identita značky.


Co musí mít každá správná skica designu auta?

Musí vyjadřovat jasnou myšlenku, emoce. Také by měla navrhnout nové designové prvky. Klíčovými prvky jsou vyváženost a správné proporce auta. Skica musí inspirovat lidi, aby měli představu, jak bude vypadat finální produkt.


V čem je tvorba skic vozu jiná v porovnání s navrhováním v jiných odvětvích?

Podle mého názoru je rozdíl mezi tvorbou skic auta a náčrtu jiných věcí velmi malý. Úkolem jakéhokoliv náčrtu je vystihnout podstatu. Úkolem náčrtu vozu je přinést něco neočekávaného a nového v oblasti designu. Stejná pravidla také platí téměř ve všech ostatních formách umění.


Co pro vás tvorba skic znamená?

Je to jako dýchání! Pro mě je to nejpřirozenější způsob vyjádření sebe sama.


Byla tvorba skic důvodem, proč navrhujete auta, nebo vás auta přivedla k navrhování, respektive tvorbě skic?

Těžko říct. Přišlo to obojí najednou. Skici aut kreslím už od malička…


Co vás inspiruje při kreslení skic?

Řekl bych, že je to hudba a krásné věci. Někdy stačí jen inspirativní rozhovor.


Škoda 30.1.2019

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


Milotec logo
CAG - Poctivé české dveře
Katalog Michelin 2017-2018
Adus s.r.o.
Dronejobs.cz
logo rexteam - rally racing czech

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2021 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar