Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Škoda Fabia - devět airbagů a nové asistenční systémy

ŠKODA AUTO u nového vozu FABIA zvýšila úroveň bezpečnosti pro cestující a znovu rozšířila škálu nabízených asistenčních systémů. K bezpečnostním a komfortním prvkům patří také nové asistenční systémy, které nabízely dosud spíše vozy vyšších tříd.

ŠKODA AUTO využívá možnosti, které nabízí modulární platforma MQB A0 koncernu Volkswagen, také v oblasti aktivní a pasivní bezpečnosti. Tato platforma umožňuje použití nejnovějších pasivních a aktivních asistenčních systémů. Zároveň propůjčuje robustní karoserii s vysokou torzní tuhostí a vysokou stabilitou. Toho bylo dosaženo použitím vysokopevnostní, ultra vysokopevnostní a zatepla tvářené vysokopevnostní oceli.

V případě nehody chrání cestující až devět airbagů. Součástí standardní výbavy jsou airbagy řidiče a spolujezdce, hlavové airbagy a přední boční airbagy. Na přání jsou dále k dispozici kolenní airbag řidiče, zadní boční airbagy a také systémy uchycení ISOFIX a TopTether na sedadle spolujezdce.

Společně s úchyty na vnějších zadních sedadlech je tak možné bezpečně upevnit tři autosedačky, což potěší rodiny s dětmi. Systémy uchycení ISOFIX a TopTether pro vnější zadní sedadla jsou součástí standardní výbavy.

Asistovaná jízda

ŠKODA FABIA nabízí nyní díky Asistované jízdě 1.0 automatickou podporu podélného a příčného vedení vozu. Tento systém, který je dostupný na přání, lze aktivovat jediným tlačítkem. Asistovaná jízda 1.0 kombinuje mimo jiné adaptivní tempomat (ACC), který je aktivní do rychlosti 210 km/h a automaticky upravuje rychlost jízdy podle vozidla jedoucího vpředu, a Asistenta jízdy v pruzích (Lane Assist). Lane Assist pomáhá řidiči udržet vůz ve správném jízdním pruhu jemnými zásahy do řízení.

Na přání je dostupný také vylepšený Asistent změny jízdního pruhu (Side Assist), který je aktivní až do vzdálenosti 70 m a varuje řidiče, pokud se blíží jiná vozidla nebo se již nacházejí v mrtvém úhlu.

Komfortní pomoc při parkování nabízí Automatické parkování, které je aktivní do rychlosti 40 km/h a které zobrazí vhodné místo a také zaparkuje vůz do řady podélně i příčně stojících vozidel. Pokud senzory Asistenta pro manévrování (Manoeuvre Assist) zaregistrují při parkování nebezpečnou překážku, která se nachází před nebo za vozidlem, automaticky vůz zabrzdí.

Poprvé nabízí FABIA také Rozpoznávání dopravních značek.Škoda 3.3.2021

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


Milotec logo
CAG - Poctivé české dveře
Katalog Michelin 2017-2018
Adus s.r.o.
Dronejobs.cz
logo rexteam - rally racing czech

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2021 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar