Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Škoda Fabia 4.generace - větší, sportovnější a bezpečnější

Čtvrtá generace vozu ŠKODA FABIA má výrazný vzhled a nabízí velkorysejší vnitřní prostor, více komfortu a vyšší úroveň bezpečnosti díky moderním asistenčním systémům. Již od své premiéry v roce 1999 spojuje modelová řada FABIA hodnoty značky ŠKODA.

Nabízí vysokou úroveň aktivní a pasivní bezpečnosti, velkorysý interiér a přesvědčivý poměr ceny a užitné hodnoty. Vůz má kompaktní vnější rozměry, nabízí úsporné motory a řadu Simply Clever prvků. FABIA je také ideálním druhým autem do rodiny. Jedná se o druhou nejdéle vyráběnou modelovou řadu ŠKODA. Čtvrtá generace nyní pokračuje v tomto úspěšném příběhu.

Full LED

Příď zdobí ostře řezané přední světlomety zasahující do masky chladiče. Již základní verze světlometů využívá moderní LED technologii. Na přání jsou k dispozici také full LED přední světlomety s rozsáhlými funkcemi. Full LED verze je k dispozici na přání také pro zadní světla. Pocit velkorysého prostoru ve voze s kompaktními vnějšími rozměry umocňuje nový design interiéru. Šíři interiéru podtrhují symetrická přístrojová deska se samostatně stojící centrální obrazovkou a horizontální dekorační lišty v různých barvách v závislosti na výbavovém stupni. FABIA také poprvé nabízí virtuální kokpit. Při uvedení na trh budou k dispozici tradiční výbavy Active, Ambition a Style, které však přinesou nové barvy a materiály.


První ŠKODA FABIA na platformě MQB A0

Vliv platformy MQB A0 na proporce se odráží také v nových rozměrech modelu FABIA. Přes nárůst rozměrů se konstruktérům společnosti ŠKODA AUTO podařilo téměř udržet hmotnost třetí generace.

Rozměry nového vozu ŠKODA FABIA:

Délka 4 107 mm
Šířka 1 780 mm
Výška 1 460 mm
Rozvor 2 564 mm
Rozchod kol vpředu 1 525 mm
Rozchod kol vzadu 1 509 mm
Objem zavazadlového prostoru 380/1190 l

Benzinové motory MPI a TSI


Všech pět úsporných zážehových motorů s výkony od 48 kW do 110 kW patří do nové generace Evo koncernu Volkswagen. Většina z nich také nabízí kombinovanou spotřebu zhruba 5 l/100 km v režimu WLTP. V kombinaci s na přání dostupnou 50 l nádrží místo standardně nabízené 40l nádrže tak činí dojezd více než 950 km. Čtvrtá generace nabízí nový čtyřválcový motor 1,5 TSI o výkonu 110 kW (150 k), standardně vybavený sedmistupňovou automatickou převodovkou DSG.

Nejnižší součinitel odporu vzduchu ve své třídě

V porovnání s předchozím modelem se snížil součinitel odporu vzduchu z cx 0,32 na cx 0,28. FABIA tak nabízí nejlepší hodnotu v kategorii malých vozů. Zlepšení aerodynamických vlastností bylo dosaženo pomocí velmi přesných simulací metodou výpočetní dynamiky tekutin (CFD – Computational Fluid Dynamics). K mnoha inovativních prvků patří také aktivní žaluzie chladiče umístěné ve spodním otvoru pro přívod chladicího vzduchu na předním nárazníku.


Vysoká úroveň aktivní a pasivní bezpečnosti

V případě nehody chrání cestující ve voze až devět airbagů. FABIA také poprvé nabízí dodatečné systémy uchycení ISOFIX a TopTether na sedadle spolujezdce. Díky rozsáhlé bezpečnostní výbavě patří nová FABIA k nejbezpečnějším vozům ve své třídě.

13 nových prvků Simply Clever

Již mnoho let ulehčuje ŠKODA AUTO svým zákazníkům každodenní cestování stále novými, geniálně promyšlenými Simply Clever prvky. Nová FABIA v této tradici pokračuje a nabízí celkem 43 Simply Clever prvků; z toho je 13 nových. Některé z nich byly převzaty i z větších modelů značky ŠKODA.


Podrobnosti připravujeme

Škoda 25.2.2021

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


Milotec logo
CAG - Poctivé české dveře
Katalog Michelin 2017-2018
Adus s.r.o.
Dronejobs.cz
logo rexteam - rally racing czech

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2021 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar