Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Škoda Enyaq - výrazný vzhled a velkorysý prostor (II)

Emocionální, výrazný a dynamický vzhled nového vozu ENYAQ iV dokazuje, že se jedná o opravdové SUV značky ŠKODA. Tento dojem umocňuje výrazná maska, skulpturální tvary a vyvážené proporce, díky kterým bylo dosaženo velkorysého prostoru typického pro vozy ŠKODA.

Nová ŠKODA ENYAQ iV je první sériový vůz ŠKODA na bázi modulární platformy pro elektromobily (MEB) koncernu Volkswagen. Jeho délka činí 4 649 mm, šířka 1 879 mm a výška 1 616 mm. Díky rozvoru 2 770 mm a rovné podlaze bez středového tunelu nabízí ENYAQ iV velkorysý vnitřní prostor, dostatek místa před koleny cestujících na zadních sedadlech a objem zavazadlového prostoru v základním uspořádání 585 l. ENYAQ iV navazuje na emocionální design modelů SUV značky ŠKODA a jeho robustní vzhled podtrhují kola o průměru 19"- 21".


Přední maska Crystal Face se 131 LED diodami

První elektrické SUV značky ŠKODA má jedinečný charakter i díky tomu, že jeho matně černá maska s chromovým rámečkem je vzpřímenější a posunutá vpřed. Velkou novinkou je inovativní přední maska Crystal Face, která je dostupná na přání od verze ENYAQ iV 80. Jedná se o designový prvek, převzatý ze studie ŠKODA VISION iV. Celkem 131 LED diod osvětluje vertikální lamely a horizontální linka osvětluje přední masku. Společně s LED moduly potkávacích a dálkových světel Matrix-LED hlavních světlometů a linkami denních světel vytváří uvítací efekt. Top LED zadní světla, která jsou nabízena na přání, mají osvětlené krystalické prvky, jež jsou společně s dynamickými směrovými světly součástí animované funkce Coming/Leaving Home, u níž jsou možné tři konfigurace. ŠKODA ENYAQ iV je standardně vybavena LED zadními světly bez osvětlení krystalických prvků a LED předními světlomety s LED moduly potkávacích i dálkových světel a světel pro denní svícení.


Protažená linie střechy

Pro boční siluetu je charakteristická protažená linie střechy, která klesá směrem vzad a kterou zakončuje zadní spoiler v černé matné barvě. Střešní ližiny a lišty kolem oken jsou v chromované nebo černé barvě. Ve spodní části se nachází zadní nárazník s šedě lakovaným difuzorem. Nabídka barev zahrnuje dva nemetalické odstíny a sedm metalických barev. Na přání lze objednat i panoramatickou posuvnou střechu.Founders Edition

Společně s uvedením vozu na trh na jaře 2021 bude zahájena výroba exkluzivní edice Founders Edition. Bohatě vybavená limitovaná edice 1 895 vozů připomíná založení podniku v roce 1895. Vozy ENYAQ iV z edice Founders Edition zdobí dvě plakety; první s pořadovým číslem na multifunkčním koženém volantu, kterou vyrábí český sklářský podnik Preciosa, druhá je pak umístěna na předním nárazníku. Edice Founders Edition bude vyráběna ve verzích ENYAQ iV 60 a ENYAQ iV 80. Součástí standardní výbavy bude osvětlená maska Crystal Face a sportovní přední i zadní nárazník. Rámeček masky, lišty kolem oken, střešní nosiče a difuzor zadního nárazníku budou v černé lesklé barvě.


Exkluzivní měděné akcenty


Edice Founders Edition je dostupná ve dvou barvách karoserie. V případě metalického odstínu stříbrná Arctic je vybaven leštěnými, černými 21“ koly z lehké slitiny Aquarius. Modely s barvou karoserie Black Magic s perleťovým efektem mají nápis ŠKODA na zádi vyveden v exkluzivní měděné barvě a zajímavé vizuální kontrasty vytváří i černá kola z lehké slitiny. V interiérovém designu ecoSuite edice Founders Edition mají dekorační lišty provedení Piano Black a kožená sedadla koňakovou barvu. Jejich potah se vyrábí ekologickým způsobem, při kterém se k jeho vyčinění používá extrakt z listů olivovníku. Na přání bude kožené čalounění nabízeno také v černé barvě.


Škoda 6.4.2021

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


Milotec logo
CAG - Poctivé české dveře
Katalog Michelin 2017-2018
Adus s.r.o.
Dronejobs.cz
logo rexteam - rally racing czech

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2021 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar