Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Škoda Enyaq iV - příjemná atmosféra díky volitelným designům (III)

ŠKODA ENYAQ iV přináší nový přístup k pojetí interiéru díky inovativním designům namísto klasických výbavových stupňů a přehledné, nové struktuře nabídky. V nabídce je deset tematických paketů a navíc ještě pro všechny verze vozu další jednotlivé položky na přání.

Konfigurace vozu probíhá v pouhých šesti krocích, a to zejména díky inovativnímu výběru designů, které již nabízejí komplexně sladěné interiéry. Nová struktura nabídky zahrnuje deset tematických paketů na přání, například pro oblast komfortu, klimatizace, asistenčních systémů nebo infotainmentu. Individuální konfiguraci vozu zakončuje výběr samostatných položek výbavy na přání. Jednotlivé designové varianty, které se inspirují světy moderního bydlení, se od sebe liší potahy sedadel, dekoračními lištami, přístrojovou deskou a také použitými materiály. Výrazně se odlišují také vkládané koberce a středová konzole, a to jak vizuálně, tak pocitově. LED ambientní osvětlení nabízí různé barvy a dodatečné funkce. Součástí osvětlení je také uvítací logo s nápisem ŠKODA v nástupním prostoru předních dveří, které promítají projektory umístěné na krytech vnějších zpětných zrcátek.


Interiér Loft

Součástí standardní výbavy je interiér Loft. Jedná se o moderní, pohodlný, rodinný interiér s lehce omyvatelnými materiály. Harmonická kombinace šedé a černé barvy je elegantní a nadčasová.


Interiér Lodge

Na přání dostupný interiér Lodge symbolizuje trvalou udržitelnost. Sedadla interiéru jsou potažena látkou, kterou tvoří ze 40 % přírodní vlna s certifikátem společnosti Woolmark. Zbylých 60 % potahu sedadel je tvořeno polyesterem z recyklovaných PET lahví. Přístrojová deska je potažena látkou a měkké materiály s jasnými barvami navozují přátelskou a útulnou atmosféru.


Interiér Lounge

Kůže a mikrovlákno Suedia dodávají interiéru Lounge hodnotný a moderní vzhled. Mezi exkluzivní prvky patří barevná paspule a kontrastní prošívání, které se nachází také na přístrojové desce potažené mikrovláknem Suedia.


Stylový, komfortní interiér Suite

Měkká černá kůže použitá na čalounění sedadel s kontrastními švy a paspulí v koňakové barvě zaručují interiéru Suite společně s černými dekoračními lištami decentní luxus a vysokou úroveň komfortu pro cestující.


Ekologický, luxusní interiér ecoSuite

Interiér kombinuje klasický luxusní design kožené pohovky s udržitelným přístupem k životnímu prostředí. Sedadla jsou potažena kůží v koňakové barvě a olemována šedými kontrastními švy a šedou paspulí. Kůže se vyrábí mimořádně ekologickým způsobem, neboť se k jejímu vyčinění používá namísto chemikálií extrakt z listů olivovníku.


Bohatá standardní výbava již od základní verze

Již základní verze ŠKODA ENYAQ iV 60 nabízí bohatou standardní výbavu, ke které patří třízónová automatická klimatizace Climatronic, multifunkční kožený volant, bezklíčové zamykání a startování KESSY, vyhřívaný volant a také pádla pod volantem, kterými může řidič změnit úroveň rekuperace. Součástí standardní výbavy je vždy 5,3" virtuální kokpit.


Deset tematických paketů na přání

Standardní výbavu lze rozšířit o deset tematických paketů na přání. Některé z nich jsou dostupné ve dvou verzích – základní a rozšířené Top/Premium. Klima Paket obsahuje vyhřívaná přední a zadní sedadla a vyhřívané čelní sklo.

Součástí Family Paketu jsou například stínicí rolety pro zadní boční skla, elektricky ovládaná dětská pojistka a paket pro spaní pro zadní sedadla. LED Paket obsahuje mimo jiné Matrix-LED přední světlomety. Paket Komfortní sedadla nabízí elektrické ovládání předních sedadel. Pro vyšší verzi je navíc k dispozici masážní funkce pro sedadlo řidiče. Paket Infotainment obsahuje funkci navigace a head-up displej s rozšířenou realitou. V rámci paketů se nabízí také několik asistenčních systémů a prvků zvyšujících jízdní dynamiku, například progresivní řízení, adaptivní podvozek DCC a tříramenný sportovní volant. Komfort Paket obsahuje elektricky ovládané páté dveře včetně virtuálního pedálu, kterým lze otevřít víko zavazadlového prostoru pohybem nohy pod zadním nárazníkem. Tato funkce spolu s nízkou nákladovou hranou umožňují pohodlný přístup do zavazadlového prostoru o objemu 585 l. Vůz také ohromí množstvím odkládacích prostor o celkovém objemu 48 l, a to včetně dvou úložných prostor ve středové konzoli.


Samostatné prvky ýbava na přání

Vedle paketů na přání jsou v nabídce také samostatné prvky výbavy. Patří k nim například alarm s hlídáním vnitřního prostoru, boční airbagy vzadu, panoramatická posuvná střecha, mechanicky sklopné, elektricky odjistitelné tažné zařízení nebo snížený sportovní podvozek. Ke všem verzím lze rovněž přiobjednat tepelné čerpadlo, které umožňuje vyšší výkon vytápění při menší spotřebě energie, dále pak zvýšení dobíjecí kapacity na 100 kW, resp. 125 kW nebo přenosnou nabíječku iV.


Škoda 7.4.2021


Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


Milotec logo
CAG - Poctivé české dveře
Katalog Michelin 2017-2018
Adus s.r.o.
Dronejobs.cz
logo rexteam - rally racing czech

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2021 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar