Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

ŠKODA ENYAQ iV také ve verzi SPORTLINE

Nový elektromobil ŠKODA rozšiřuje nabídku o tradiční modelovou variantu SPORTLINE. Černě lakované prvky karoserie, velká kola z lehké slitiny a snížený sportovní podvozek dodávají vozu ENYAQ SPORTLINE iV dynamické jízdní vlastnosti

ŠKODA ENYAQ SPORTLINE iV působí dynamičtěji zásluhou mnoha prvků v černé lesklé barvě, mezi něž patří výrazná maska, lišty kolem bočních oken, střešní ližiny, difuzor zadního nárazníku atd. Robustní boční ochranné lišty jsou lakované v barvě vozu. Sebevědomý vzhled zvýrazňují 20“ antracitová litá kola Vega v exkluzivním designu, ale také specifický přední nárazník a plakety SPORTLINE na předních blatnících.


K technickým highlightům patří Matrix-LED hlavní světlomety s ostřikovači ve standardní výbavě. Jejich 24 nezávisle ovládaných LED diod v každém modulu umožňuje mít neustále zapnutou funkci dálkových světel, aniž by byli oslněni řidiči vozidel jedoucích proti i před vozem. Pokud kamera v čelním skle rozpozná osoby či objekty s reflexními prvky (například cyklisty), inteligentní světla automaticky zajistí, aby ani tyto osoby nebyly oslněny.


Doporučená prodejní cena

1 152 900 Kč (verze 60, baterie 62 kWh/výkon 132 kW/dojezd 400 km)´
1 282 900 Kč (verze 80, baterie 82 kWh/výkon 150 kW/dojezd 520 km).

Čalounění je převážně v černém provedení, vzhled interiéru umocňují dekorační lišty Carbon na přístrojové desce a ve výplni dveří. Černý potah na přístrojové desce, který je vyroben ze syntetické kůže, zdobí šedé kontrastní švy. Interiér opticky doplňují vkládané koberce lemované paspulí ve sportovní šedé barvě. Součástí designu interiéru jsou také exkluzivní černá sportovní sedadla s integrovanými opěrkami hlavy potažená mikrovláknem Suedia a olemovaná šedou paspulí.

ŠKODA ENYAQ SPORTLINE iV je standardně vybavena tříramenným sportovním multifunkčním volantem, kterým lze pomocí tlačítek a otočných ovladačů nastavovat různé funkce vozu. Věnec volantu potažený kůží zdobí šedé kontrastní švy, spodní část volantu pak plaketa s nápisem SPORTLINE. Design interiéru podtrhují také kryty pedálů, které mají hliníkový vzhled.

Již základní provedení ENYAQ iV Loft nabízí velmi dobré jízdní vlastnosti a suverénní dynamiku zásluhou pohonu zadních kol a vysokého točivého momentu, který je navíc dostupný ihned po sešlápnutí plynového pedálu.

ENYAQ SPORTLINE iV vyniká agilitou díky standardně dodávanému sportovnímu podvozku s progresivním řízením. Přední náprava byla snížena o 15 mm, zadní náprava pak o 10 mm. Maximální rychlost činí u obou verzí 160 km/h, zrychlení z 0 na 100 km/h tento model zvládne během 8,7 s (iV 60), resp. 8,6 s (iV 80).
Škoda 23.3.2021

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


Milotec logo
CAG - Poctivé české dveře
Katalog Michelin 2017-2018
Adus s.r.o.
Dronejobs.cz
logo rexteam - rally racing czech

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2021 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar