Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

ŠKODA ENYAQ iV - elektrická vlajková loď (I)

Úsporný, emocionální a elektrický – tak lze ve stručnosti charakterizovat nový model ŠKODA ENYAQ iV. První čistě elektrické SUV značky ŠKODA představuje doposud největší krok české automobilky při realizaci strategie v oblasti elektromobility.

Nová ŠKODA ENYAQ iV využívá možnosti a flexibilitu, které nabízí modulární platforma pro elektromobily (MEB) koncernu Volkswagen. Baterie, která je dostupná ve dvou kapacitách, je umístěna v podlaze. Jeden nebo dva elektromotory pokrývají výkonové spektrum od 132 kW do 220 kW. V závislosti na konkrétní verzi nabízí ENYAQ iV pohon zadních nebo všech kol. Dojezd vozu činí více než 520 km* v režimu WLTP.


Elektrické SUV tak plní nejen požadavky rodin na prostorný a obratný městský vůz, ale je rovněž dokonalým společníkem pro řidiče, kteří často jezdí dlouhé trasy. Díky tažnému zařízení, jež je k dispozici na přání, zvládne vůz táhnout přívěs o hmotnosti až 1 400 kg.


Charakterizují jej vyvážené proporce a velkorysá nabídka místa v interiéru. Objem zavazadlového prostoru má v základním uspořádání 585 l.

Novinkou je na přání dostupná maska Crystal Face s 131 LED diodami, které osvětlují vertikální lamely výrazné přední masky. Vzhled podtrhuje horizontální linka, která společně s LED moduly potkávacích a dálkových světel Matrix-LED hlavních světlometů a linkami denních světel vytváří uvítací efekt.

Vzhled podtrhují velká kola o průměru 19"až 21". Součástí standardní výbavy edice Founders Edition je osvětlená maska Crystal Face a 21" kola. Tato speciální, limitovaná edice 1 895 vozů připomíná rok založení podniku Václavem Laurinem a Václavem Klementem.


Designy interiéru nahrazují klasické výbavové stupně. Jednotlivé interiéry nabízí vkusně sladěné barvy a materiály, a to včetně přírodních, trvale udržitelných a recyklovaných. Přehledně zpracovaná nabídková struktura usnadňuje individuální konfiguraci vozu. Deset logicky uspořádaných tematických paketů a několik samostatných prvků lze nakonfigurovat jen v několika málo krocích.

Centrální obrazovka vozu ENYAQ iV nabízí 13" displej a jde tak o největší displej aktuálně dodávaný do vozů ŠKODA. ENYAQ iV je rovněž první vůz značky ŠKODA, který nabízí head-up displej s rozšířenou realitou. Ten zobrazuje řidiči podrobnější informace, aniž by musel odvracet pozornost od řízení. Stejně jako ostatní vozy ŠKODA je i ENYAQ iV vždy online a nabízí chytré možnosti konektivity.


Pomocí aplikace MyŠKODA lze na dálku snadno ovládat nabíjení baterie nebo zapnutí klimatizace před plánovanou cestou. Nové prvky Simply Clever usnadňují každodenní používání tohoto elektrického vozu. Patří k nim například čistič nabíjecích kabelů, taška pro jejich uskladnění či ochranný kryt nabíjecí zásuvky. Nechybí ani již klasický Simply Clever prvek, kterým je škrabka na led. Ta se u vozu ENYAQ iV nachází na vnitřní straně pátých dveří.

*jedná se o předběžné hodnotyŠkoda 5.4.2021

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


Milotec logo
CAG - Poctivé české dveře
Katalog Michelin 2017-2018
Adus s.r.o.
Dronejobs.cz
logo rexteam - rally racing czech

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2021 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar