Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

ŠKODA CITIGOe iV - zahájení sériové výroby

Společnost ŠKODA AUTO učinila další krok na cestě k elektrifikaci modelové palety: V závodě značky Volkswagen v Bratislavě sjel z linky první vůz CITIGOe iV. Bezemisní pětidveřové městské vozidlo je prvním modelem značky s bateriovým elektrickým pohonem.

Jako zdroj energie používá lithium-iontovou baterii o využitelné kapacitě 32,2 kWh. Ta napájí elektrický motor o výkonu 61 kW (83 k), jehož vysoký točivý model o hodnotě 212 Nm je k dispozici již při rozjezdu. CITIGOe iV s pohonem předních kol se z 0 na 100 km/h rozjede za 12,3 s, pružné zrychlení z 60 na 100 km/h zvládne za pouhých 7,3 s a maximální rychlost vozu činí 130 km/h. Je-li baterie plně nabitá, ujede CITIGOe iV za podmínek blízkým každodennímu provozu na jedno nabití až 260 kilometrů.

Jako malé bezemisní vozidlo s velkorysou nabídkou prostoru pro cestující a jejich zavazadla je CITIGOe iV dokonale uzpůsobeno pro jízdy po městě. Při kompaktních rozměrech – délce 3 597 mm a šířce 1 645 mm – nabízí dostatek prostoru pro čtyři osoby. Objem zavazadlového prostoru sklopením opěradla zadních sedadel vzroste z 250 na 923 litrů.

Výrazným vnějším identifikačním znakem elektrické verze vozu je z větší části uzavřená a v barvě vozu lakovaná maska chladiče. Součástí sériové výbavy jsou mlhové světlomety a LED-světlo pro denní svícení, na přání je k dispozici i funkce odbočovacího světla. Bezemisní novinka jezdí na šestnáctipalcových kolech z lehkých slitin.

ŠKODA nabízí model CITIGOe iV výhradně v pětidveřovém provedení a ve výbavovém stupni Style.
Sériově dodávaný airbag řidiče a vypínatelný airbag spolujezdce, stejně jako boční hlavové airbagy Thorax představují vysokou úroveň pasivní bezpečnosti. Součástí sériové výbavy modelu CITIGOe iV je také asistent pro jízdu v pruzích (Lane Assist), tempomat, vyhřívání předních sedadel, odpadkový koš v obložení dveří, zadní parkovací senzory, mezipodlaha v zavazadlovém prostoru, přední mlhové světlomety s Corner funkcí, vyhřívané čelní sklo, držák multimediálních přístrojů a digitální radiopříjem DAB.

V České republice má CITIGOe iV s bateriovým elektrickým pohonem za sebou působivý vstup na trh: 500 vozů první série bylo vyprodáno během dvou měsíců. Tyto vozy byly dodány jak soukromým, tak fleetovým zákazníkům.

Na domácím trhu značky ŠKODA – v České republice – získají zákazníci při nákupu vozu navíc ekologický bonus ve výši 30 000 Kč. Tento příspěvek mohou využít dle vlastního uvážení – například na instalaci wallboxu k domácímu nabíjení baterie.


Škoda 21.11.2019Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


Milotec logo
CAG - Poctivé české dveře
Katalog Michelin 2017-2018
Adus s.r.o.
Dronejobs.cz
logo rexteam - rally racing czech

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2020 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar