Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Subaru Impreza
Alcar - Bezpečná kola pro radost

SEAT zmodernizoval Exeo a Exeo ST

Na podzim přijdou na trh modely Exeo s novou tváří, která zvýrazní jejich elegantní design. Výkonné motory TDI budou navíc ještě hospodárnější. Aktuální vylepšení dále zvýší atraktivitu sportovních a komfortních sedanů Exeo a prostorných a dynamických kombi Exeo ST.

U všech vznětových verzí došlo ke snížení emisí CO2 o 7 gramů na kilometr na celkových 129 g/km (Exeo ST: 132 g/km). Odpovídajícím způsobem poklesla i hodnota kombinované spotřeby paliva na 5,2 l/100 km (Exeo ST: 5,3 l/100 km).
Další opatření bude následovat v roce 2012, kdy bude do výbavy zařazen Start/Stop systém. Cílová hodnota emisí CO2 je pak pod hranicí 120 g/km. S tak nízkou úrovní emisí se Exeo zařadí mezi nejekologičtější a nejhospodárnější vozy ve své třídě.
Mezi celou řadu předností modelu SEAT Exeo patří elegantní design. Sedany a kombi španělské značky jsou nyní díky přepracované přídi ještě výraznější. Společně s novou voštinovou mřížkou masky chladiče, zadními světly z LED a novými designy 17“ a 18“ kol z lehké slitiny propůjčují Exeu atletičtější a dynamičtější vzhled v noci i ve dne. Svěží atmosféru v interiéru vytváří nové čalounění. Přepracovaný volant obšitý kůží se vyznačuje ještě ušlechtilejším vzhledem a lépe padne do ruky.
SEAT Exeo se vyznačuje nejen sportovní dynamikou, ale i precizností a prémiovou kvalitou. Tuhá stavba karoserie je základem pro vytvoření pocitu vysoké kvality a precizních jízdních vlastností s minimálním nakláněním karoserie při dynamických změnách.
Exeo dlouhé 4,66 metru je prestižním atletem střední třídy. Nabízí prostor pro pět cestujících a velkorysý zavazadlový prostor. Kombi Exeo ST nabízí ještě víc praktičnosti. Díky objemu zavazadlového prostoru 442 až 1354 l, širokému zadnímu výklopnému víku a vysoké úrovni variability je Exeo ST dokonalým partnerem pro všechny výzvy aktivního sportovního životního stylu nebo úspěšného pracovního dne.
Paleta motorů pokrývá rozpětí výkonů od 88 kW do 155 kW (120 k až 210 k). Nejmodernější jednotky TDI s přímým vstřikováním common rail jsou zdrojem síly provázené kultivovaným chodem a vynikající hospodárností. Pro zvlášť na komfort orientované řidiče je jako velmi zajímavá alternativa mechanické převodovky určena převodovka multitronic s pádly na volantu pro manuální řazení. Tato účinná samočinná převodovka se dodává na přání pro verze 2.0 TSI se 147 kW (200 k) a 2.0 TDI se 105 kW (143 k).
Součástí sériové výbavy je sedm airbagů včetně kolenního airbagu pro řidiče, stabilizační systém ESP s ABS a elektronickým rozdělováním brzdné síly EBD a automatické sledování tlaku vzduchu v pneumatikách. V seznamu výbavy na přání se navíc dodává celá řada technicky inovativních prvků, mezi něž patří navigační systém DVD, natáčecí bi-xenonové světlomety a audiosystém Bose.JL, 30.8.2011

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout
Milotec logo


© 2018 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar