Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Subaru Impreza
Alcar - Bezpečná kola pro radost

SEAT - fascinace u Wörthersee

Stejně jako Škoda se Setkání GTI u Wörthersee zúčastní také SEAT, který představuje šest mimořádně dynamických variant Leonu, Ibizy a poprvé i Mii. Sportovnímu stánku značky SEAT budou vévodit závodní pohárové vozy Ibiza SC Trophy a Leon Super Copa, zatímco show car Mii se představí ve verzi FR.

Ibiza CUPRA Concept v roli hvězdy

Středem zájmu bude Ibiza CUPRA Concept. Studie blízká sériové výrobě naznačuje vzhled nové generace. Koncept představený ve světové premiéře na autosalonu v Pekingu je poháněn jednotkou 1.4 TSI o výkonu 132 kW (180 k). Žlutý lak karoserie v odstínu Spice kontrastuje s leskle černými vnějšími zpětnými zrcátky a 17“ koly, mezi jejichž paprsky prosvítají červené brzdové třmeny. Šířku zdůrazňuje mimořádně velký lichoběžníkový otvor pro přívod vzduchu ve spodní části nárazníku, hranaté tvary předních světlometů pak podtrhují nový designérský směr značky SEAT.


Ibiza FR a Leon CUPRA R

Oba vozy jsou lakovány bílým odstínem Nevada. U Ibizy FR s ním kontrastují sportovní 17“ kola v kombinaci černé a leskle stříbrné a červená vnější zpětná zrcátka a brzdové třmeny. Exteriér dotváří větší zadní spoiler a interiéru dominují červené ozdobné prvky. Dramatický vzhled modelu CUPRA R stupňují lesklá černá kola a stejně jako u Ibizy FR přitahují k sobě pozornost také červeně lakované brzdové třmeny. V interiéru vytvářejí elegantně sportovní atmosféru ozdobné prvky opatřené černým klavírním lakem.


Tuning pro SEAT Mii

SEAT poprvé představuje novinku Mii ve sportovnějším provedení. Městský vůz v červeném odstínu Tornado zaujme působivým vzezřením, na němž se podílí černé doplňky na podbězích kol, upravený spoiler a černá 16“ kola z lehké slitiny. Kombinace červených a černých prvků nalézá uplatnění také v interiéru. Sportovní sedadla s plně integrovanými opěrkami hlavy jsou opatřena charakteristickými červenými písmeny FR.


Ibiza SC Trophy a Leon Super Copa

Oba exponáty mají licenci pro účast v závodech. Na festivalu jsou vystaveny se speciálním šedém laku, přičemž kola, zrcátka a ochranný rám září oranžovým odstínem. Ibiza SC Trophy vychází z nové generace Ibizy a pod kapotou má motor 1.4 TSI o výkonu 132 kW (180 k) v kombinaci se 7stupňovou převodovkou DSG. Maximální trakci zaručuje samosvorný diferenciál. Motor má upravenou olejovou vanu, brzdová soustava byla zesílena a závodní podvozek dostal 18“ kola ve výrazně rozšířených podbězích. SEAT Sport nabízí vozy Ibiza SC Trophy jako ideální sportovní náčiní pro začínající amatérské jezdce za 31 500 eur bez daně. Na dvojnásobek (63 000 eur bez daně) přijde Leon Super Copa. SEAT vyrobil již více než 250 těchto vozů odvozených ze závodních verzí pro WTCC. Pohárový vůz pohání motor 2.0 TSI z modelu Leon CUPRA R, jehož výkon byl zvýšen na 221 kW (300 k). Maximální točivý moment 340 N.m je přenášen prostřednictvím šestistupňové převodovky DSG a mechanického samosvorného diferenciálu na přední kola.Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout
Milotec logo


© 2018 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar