Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Alcar - Bezpečná kola pro radost

SEAT Toledo Concept z Mladé Boleslavi

Na autosalonu v Ženevě vystavuje SEAT model Toledo Concept, který je až nápadně podobný Škodě Rapid, o níž se speklulovalo, že by se mohla objěvit na stánku škodovky. Bohužel. Novinku vystavili Španělé a vyrábět se bude v Mladé Boleslavi.

Kombinuje proporce klasického sedanu s elegantním a sportovním designem téměř ve stylu kupé. Navzdory kompaktním vnějším rozměrům nabízí velký vnitřní prostor.
Nový model kráčí ve stopách svých předchůdců, kteří se stali velmi úspěšnými milníky v historii značky SEAT. Od představení první generace v roce 1991 bylo vyrobeno více než 860 000 vozů první a druhé generace sedanu nižší střední třídy. Na předchozích evropských autosalonech představil SEAT nový designérský styl na koncepčních vozech IBE, IBX a IBL.
Nové Toledo poskytne na délce 4,48 m velkorysý interiér pro pět osob, zavazadlový prostor o objemu více než 500 l a praktické výhody velkého zadního výklopného víka a sklopných zadních sedadel. Rozvor 2,60 m poskytuje prostor pro pět cestujících. Při sklopených zadních sedadlech se může Toledo pochlubit větším objemem zavazadlového prostoru než některá „běžná“ kombi.
Příď je charakterizována značnou dynamikou a vyzrálou vyrovnaností. Maska chladiče s voštinovou strukturou si zachovává typický lichoběžníkový tvar, ale s velmi širokým a nízkým vzhledem. To samé platí pro velké vstupy vzduchu v nárazníku.
Nejdůležitějším prvkem je však linie střechy, kterou tvoří elegantní oblouk až k mohutné patě střešního sloupku C, plynule navazující na zadní boční panel. Velký sklon zadního okna podtrhuje vzhled připomínající sportovní kupé.
Světlý a prostorný interiér vytváří příjemný pocit útulnosti. Přístrojová deska nabízí vynikající ergonomii. Design stupnic přístrojů je stejně přehledný jako středová konzole s ovládacími panely audiosystému a klimatizace


JL, 13.3.2012

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout
Milotec logo


© 2018 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar