Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

SEAT Tarraco přichází

S označením podle středomořského města Tarragona, historického, kulturního centra s ohromující architekturou, ale s duchem, který je mladý a dobrodružný. Tarraco bylo vybráno ve veřejném hlasování více než 140 000 fanoušků, kteří se zúčastnili poslední fáze soutěže.

Nejnovější vozidlo, navržené a vyvinuté společností SEAT v Martorellu (Barcelona) a vyráběné ve Wolfsburgu (Německo), je třetím krokem v rámci produktové ofenzivy značky v segmentu SUV.

Nové Tarraco stojí jako větší bratr modelů Ateca a Arona v čele rodiny SUV značky SEAT a kombinuje nejmodernější techniku, dynamické a agilní jízdní vlastnosti, praktičnost a funkčnost s elegantním, progresivním designem.

SEAT Tarraco je navržen pro řidiče, kteří potřebují užitné vlastnosti pětimístného nebo sedmimístného vozidla, praktičnost vyšší polohy sedadel, ale zároveň kladou vysoké požadavky na estetiku.
SEAT zákazníkům na celém světě 383 900 vozidel, což je o 21,9 % více než ve stejném období roku 2017.


Nastavení adaptivních tlumičů DCC je připraveno jak pro sportovní jízdu, tak pro maximální komfort při cestování na delší vzdálenosti, a to na různých druzích silnic. Řidič si může vybrat preferované nastavení, ale systém se také automaticky přizpůsobuje aktuální jízdní situaci a mění charakteristiku odpružení v závislosti na povrchu vozovky a jízdním stylu.

K vynikajícímu jízdnímu komfortu přispívají také kultivované, výkonné, hospodárné a spolehlivé motory. Všechny nabízené jednotky disponují přímým vstřikováním paliva, přeplňováním turbodmychadlem a systémem start-stop.

K dispozici budou dva zážehové čtyřválce. Jednotka 1.5 TSI poskytuje nejvyšší výkon 150 k a prostřednictvím šestistupňové mechanické převodovky pohání přední kola. Motor o zdvihovém objemu 2,0 litru je vyladěn na 190 k a jeho hnací síla je přenášena na všechna kola prostřednictvím sedmistupňové převodovky DSG a systému 4Drive. Nabídka zahrnuje také dva vznětové motory. V obou případech se jedná o jednotku 2.0 TDI ve dvou výkonových stupních se 150 k, resp. 190 k. Varianta o výkonu 150 k se bude dodávat s šestistupňovou mechanickou převodovkou a pohonem předních kol nebo se sedmistupňovou převodovkou DSG a pohonem všech kol 4Drive. Výkonnější verze bude nabízena výhradně v kombinaci s pohonem 4Drive a sedmistupňovou převodovkou DSG.

V Evropě bude sériová výbava zahrnovat systémy, jako je asistent pro jízdu v jízdním pruhu (Lane Assist) nebo asistent pro detekci překážek před vozem (Front Assist) včetně rozpoznávání cyklistů a chodců. Na přání budou k dispozici další asistenční systémy, jako je asistent pro sledování mrtvého úhlu, asistent pro sledování dopravních značek, asistent pro jízdu v dopravní koloně, adaptivní tempomat ACC (Adaptive Cruise Control), asistent pro ovládání dálkových světlometů (Light Assist) a asistent pro stav nouze (Emergency Assist).

Přestože má Tarraco vnější délku 4735 mm a vnější výšku 1658 mm, umožňující vytvoření obrovského vnitřního prostoru.

Světelná technika je důležitým aspektem modelu Tarraco. SUV používá výhradně techniku LED pro vnější i vnitřní osvětlení, a to v sériové výbavě linií Xcellence a Style. Pro designéry to znamenalo větší tvůrčí svobodu, výhodou pro zákazníky je jasnější a ostřejší osvětlení.

SEAT Tarraco bude nabízen v osmi různých barvách karoserie: zelená Camouflage, bílá Oryx, stříbrná Reflex, modrá Atlantic, šedá Indium, béžová Titanium, černá Deep a šedá Urano.

Uvnitř designéři vynaložili obrovské úsilí, aby vytvořili interiér, v němž se budou cestující cítit útulně. Přístrojovou desku rozděluje horizontální linie, která umocňuje šířku modelu Tarraco a pocit prostornosti v interiéru. Zároveň však také vyvolává pocit jistoty, bezpečí a kvality na úrovni obvyklé pouze v prémiovém segmentu.

Spojení se stále více digitalizovaným světem zachovává v interiéru modelu Tarraco 10,25“ digitální panel přístrojů SEAT Digital Cockpit, který řidiči přehledně poskytuje veškeré potřebné informace, a velký 8“ „plovoucí“ displej s uživatelským rozhraním, na němž mají cestující přístup k rozsáhlému portfoliu služeb značky SEAT v oblasti konektivity. Předprodej modelu SEAT Tarraco bude zahájen v prosinci.

R.Žáčková 19.9.2018

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


Milotec logo
CAG - Poctivé české dveře
Katalog Michelin 2017-2018
Adus s.r.o.
Dronejobs.cz
logo rexteam - rally racing czech

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2020 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar