Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

SEAT Leon 1.5 TGI 130 k DSG na zemní plyn

SEAT zahájil výrobu nového modelu SEAT Leon TGI. Verze na zemní plyn rozšiřuje nabídku pohonů pro kompaktní modelovou řadu, která zahrnuje motory na benzin (TSI), naftu (TDI), částečně hybridní pohony (eTSI), externě nabíjitelné hybridní pohony (e-HYBRID) a nyní i na CNG.

SEAT Leon TGI je vybaven čtyřválcovým motorem TGI 1,5 litru, který dosahuje nejvyššího výkonu 130 k (96 kW) a poskytuje točivý moment 200 N.m. Kompaktní Leon je vybaven třemi nádržemi na CNG s využitelnou celkovou kapacitou 17,3 kg. Díky tomu dokáže bez doplňování paliva ujet na CNG až 440 km. Pokud by se nádrže na CNG vyprázdnily, motor automaticky přepne na spalování benzinu, aby mohl řidič snadno dojet k nejbližší plnicí stanici CNG. Sekundární palivová nádrž pojme 9 litrů benzinu.

SEAT Leon TGI má spotřebu zemního plynu pouhých 3,9 až 4,3 kg na 100 kilometrů. Nový motor používá inovativní Millerův spalovací proces s vysokým kompresním poměrem 12,5:1, který zvyšuje hospodárnost a snižuje emise CO2.

Vozidla na CNG snižují emise CO2 o cca 25 % oproti ekvivalentní verzi s pohonem na benzin. Technologie TGI nabízí kromě ekologických a daňových výhod také výjimečně nízké provozní náklady na kilometr, které jsou až o 50 % nižší než u modelu na benzin a až o 30 % výhodnější než u vozu s pohonem na naftu.


SEAT Leon 1.5 TGI 130 k DSG 5D byl navržen a vyvíjen v Barceloně, v sídle společnosti SEAT v Martorellu, kde byla tento týden zahájena také jeho sériová výroba. V nadcházejících týdnech bude SEAT Leon TGI k dispozici také s mechanickou převodovkou. Nabídku navíc rozšíří karosářská verze Sportstourer ve spojení s mechanickou převodovkou nebo automatickou převodovkou DSG.

SEAT Leon TGI se bude dodávat se třemi stupni výbavy: Style, Xcellence a FR. Poprvé je vybaven digitálním panelem přístrojů (SEAT Digital Cockpit), který se speciálně pro verze poháněné motorem TGI dodává standardně bez ohledu na zákazníkem zvolený stupeň výbavy.Na českém trhu bude SEAT Leon TGI k dispozici za ceny


od 609 900 Kč (5D man Style)
654 900 (5D DSG Style)
629 900Kč (Sportstourer man Style)
674 900 Kč (Sportstourer DSG Style)


Součástí standardní výbavy je mimo jiné prodloužená záruka výrobce po dobu 5 let s omezením na 100 000 km.SEAT 11.2.2021

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


Milotec logo
CAG - Poctivé české dveře
Katalog Michelin 2017-2018
Adus s.r.o.
Dronejobs.cz
logo rexteam - rally racing czech

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2021 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar